Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha államira jutok be, kell...

Ha államira jutok be, kell fizessek?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, ha bárki tud segíteni, hogy ha román állampolgárként bejutok magyarországi egyetemre (konkrétan az ELTEre), ÁLLAMILAG TÁMOGATOTT HELYRE, akkor ennek ellenére kell-e bármilyen nemű tandíjat, képzési hozzájárulást vagy bármit fizetnem????


Azért kérdem ,mert egy ismerősöm bejutott egz magyarországi egyetemre...a pázmányra, államira..és aztán kiderült, hogy mégis kell fizetnie.


2010. jún. 18. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp érdeklődj utána az ELTE tanulmányi osztályán, ott tudnak majd erre 100%osan pontos választ adni, biztos van fent e-mail cím a honlapjukon!


Mindazonáltal nem tartom kizártnak, hiszen itthon ugyanúgy nem ingyenes az oktatás, ahogy a többi országban sem, a tandíj mellett adót is fizetnek az állampolgárok, logikusan így beszélhetünk államilag támogatott szakokról.

ilyen alapon elképzelhető, hogy csak az állampolgároknak van joga az "ingyenes" oktatáshoz....kétlem, hogy ez iskola függő lenne.

2010. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha államilag támogatott helyed van, nem kell fizetned semmit.

tudom, én is oda járok államira (:

2010. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tandíjat nem,de bérletet,jegyzeteket,könyveket,elején gólyatábort stb.. azt bizony neked kell,ösztöndíjból nem futja túl sok mindenre
2010. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az ELTE-re járok és úgy tudom, külföldi állampolgároknak is "ingyenes" a képzés, ha államilag támogatottra kerülnek be. Nekem volt csoporttársam, aki szintén román volt és neki a másoddiploma miatt már kellett fizetnie, de úgy hallottam, hogy egyébként nem kellett volna.

Mindenesetre menj fel az ELTE honlapjára, keresd ki a kart, ahová mennél. Valahol ott lesz, hogy "Tanulmányi osztály". Azt kell felhívnod. De ha elárulod, hogy hova mennél, szívesen segítek és megkeresem a számot.

2010. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszokat es a segitokeszseget!!:)

15:18 magyar allampolgar vagy?

2010. jún. 19. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ú

gy tudom, ha nem vagy magyar állampolgár, akkor nem lehetsz államilag finanszírozott. Hisz nem érdeke az államnak, hogy mások tanítását fizesse. De tényleg jobb, ha megkérdezed az OKM-nél. Vagy szerzel magyar állampolgárságot.

2010. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!