Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen állami támogatásos...

Egyetemen állami támogatásos szakon miket kell fizetni?

Figyelt kérdés

Minden, amiért fizetni és kb. mennyit.

Pl.: a könyvek mennyibe kerülnek? stb....


2012. máj. 29. 09:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kb semennyire, nekem nincs, igaz, én itthon lakom, úgy, h minden nap hazajárok, és itthon van asztali sz.gép. Jegyzetelni semmivel sem egyszerűbb, mintha füzetbe írnál, sőt ha nem tudsz gépírni még lassabb is, ráadásul az ábrákat sem tudod úgy lemásolni, amiket esetleg kivetítenek/ felrajzolnak.

Annyi haszna lehet, h ha nem otthon laksz, akkor azért nem rossz, ha van "kéznél" géped. De mondjuk így sem létszükséglet, csak egy kicsit több szervezést igényel.

A sulis ügyeket, esetleges beadandókat, házi feladatokat meg tudod csinálni a suliból is, ahol könyvtárban/ elég sok más helyen is vannak szabadon használható gépek.

Akkor lehetséges, h mégis játszik nálad a felsőoktatás?

2012. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Sajnos nem ezen múlik a dolog. Ennél sokkal alapvetőbb cuccaim sincsenek. A bejárás sem biztos, hogy megoldható lenne, mert már kajára sem telik, csak anyáméknak cigire. Nekik az mindennél fontosabb!

2012. máj. 31. 21:47
 13/15 anonim ***** válasza:

:(

(nem fogom elkezdeni becsmérelni a szüleidet, úgyis tudja mindenki, aki normális, h mire gondolok)

2012. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem sértődök meg. Tisztában vagyok vele.
2012. máj. 31. 22:14
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem akarlak meggyőzni semmiről sem, csak elmondok egy történetet, hogy lásd, máshogy is lehet csinálni, nem csak a szülőkre utalva.

Ha esetleg nyárra találsz valami munkát, amiből félre tudsz tenni egy kicsit, az kezdetnek nem rossz. Azt követően, ha elég piacképes szakot választasz, amiben tehetséged van, és jó eséllyel találhatsz jól fizető állást, akkor fel lehet vállalni egy diákhitelt. Az első félévet ki lehet hőzni abból, aztán meg jön ösztöndíj, az anyagi helyzeted miatt meg egyébként is jogosult lehetsz nem kevés szociális juttatásra (bursa, egyetemi szoctám, esetleg önkormányzati támogatások, ha vannak). Én két éve a ballagásra kapott pénzemből vágtam neki az egyetemnek, ami még annyi se volt, mint amennyit nyáron kereshetnél. Diákhitelig megéltem belőle. A jegyzeteket letöltöttem, kikölcsönöztem, ha nagyon kellett papíron, fénymásoltam. A bérletet adja az egyetem (SZTE), és a kollégium sem annyira vészes (9xxx/hó). Ha nem dorbézolsz el havonta nagyobb mennyiségű pénzt, bőven megélhetsz belőle.

Ha ki akarsz jutni onnan, ahol élsz, akkor mindenképp a saját lábadra kell állnod - nekem legalábbis annyi jött le, hogy a szüleidre nem igazán számíthatsz. Ha viszont egyszer elszánod magad, utána adni fogják magukat a dolgok, és, ha elég jól tanulsz, később még kereshetsz is az egyetemmel. Fontold meg, bele mersz-e vágni egy ilyenbe, mert járhatsz vele nagyon jól, ha elég tehetséges és kitartó vagy (inkább kitartó :)), de persze nagyon rosszul is ellenkező esetben. Kitartás!

2012. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!