Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogyan lehet? Nem gyanús...

Ez hogyan lehet? Nem gyanús egy kicsit?

Figyelt kérdés

Év végén kettes lettem matekból és irodalomból is úgy, hogy az egész tanári kar azt hangoztatja, hogy ez a legjobb iskola, itt a legreálisabb az osztályozás.

Megtudtuk az érettségi eredményeket: matek 72%, a magyar írásbelin meg összesen 14 pontot veszítettem (még lesz szóbeli is :)) KETTES év végi eredménnyel... magyarból van esély az ötösre, matekból biztos a négyes :D. Nem fura 2-3 jegyet javítani a tanévhez képest?


2012. máj. 29. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tartom furának. Gimiben én is végig elég rossz voltam töriből, bár igaz, első két évben azért, mert németül tanultuk, amit utáltam, de mikor osztályt váltottam akkor is csak 4-es voltam, mégis 5-ösre érettségiztem. Ott kezdődik, hogy érettségin azért nem követelnek olyan sokat, mint amit óráról órára kérnek. Aztán a javítótanárban is általában van annyi, hogy amennyire lehet felhúzza a diák jegyét érettségin, nem ritka ám, hogy potyapontokat adnak, amit még én sem nagyon veszek észre, csak ha direkt azt nézem. Veled is jó fej volt a tanárod, ez minden. Tudják jól, hogy ez a felvételid és mindent megtesznek, hogy minél jobban sikerüljön. Arról nem is beszélve, hogy magyar érettségin nem hiszem, hogy nagyon kellett tudnod vmelyik költő életrajzán, sőt, verset elemezni sem kell, ha mondjuk az érvelést választod. Gyakorlatilag a magyar írásbeli érettségi kompetenciamérés és nem több. Oda sokat nem kell tanulni, hogy jól megírhassa az ember. Matek érettségiben meg úgyszintén vannak feladatok, amelyeket még tényleg a legnagyobb hülye is meg tud csinálni, minden előzetes matek tudás nélkül. Persze ez is csak a kettesre elég, de ha te 4 (vagy 5) évig azért úgy részt vettél az órákon és nem új információ a kombinatorika, akkor sztem nem gyanús, ha 4-esre meg tudtad írni.
2012. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem az a fura, hogy matekból 1,82 voltam év végén... szerintem amit most tudtam, azt az év végi ismétlő dolgozatokban is, mert külön nem készültem egyik vizsgára sem.
2012. máj. 29. 20:11
 3/3 anonim válasza:

Nekem is majdnem az összes érettségi eredményem jobb lett, mint az évvégi.

Matek 2-->3

Töri 3-->4

Magyar3-->4

Föci 2-->4

Angol 4-->4

szerintem se túl normális dolog, de nem lehet mást tenni ezzel, mint elfogadni :)

2012. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!