Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok 10 hónapos tejalle...

Mit adhatok 10 hónapos tejallergia gyanús babámnak enni?

Figyelt kérdés
Egy hónapja jöttek ki rajta pöttyük, szinte az egész testén, elhagytuk a tejes dolgokat, és pár nap alatt rendbe jött. 10 nap után orvosi javaslatra sajtot adtam neki, és 2 nap után megint kijöttek a pöttyök rajta. Sajnos nagyon nehéz a táplálása. Kérnem azon anyukák tanácsait, akik ilyen cipőbe járnak, hogy mit adnak a gyerkőcüknek. Ja és egy fontos dolog, hogy a folyékony tápot nem issza meg egyáltalán. Vagyis a tejeset megitta eddig, de a tejmenteset nem kéri. A Sinemil pépet azt megeszi reggel este. Érdekelne a tiltólista, és tényleg ötletek, ötletek és ötletek, hogy mit adhatok neki. Köszönöm.

2012. máj. 23. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, a tápszer nem ütötte ki, de a johurt, sajt, tejföl igen, tiszta piros pattanáso lett a hasa, a háta, az arca. Viszont, adtam neki danoninot, kocka milli krémtúrót, túró rudit, tejszeletet, az nem csapta ki! Barátnőm tanácsolta próbáljuk ki, mert az ő fiát is kiütötte a joghurt tejföl, de a fentiek nem, és a lányomat sem! Nekik azt mondta a doki, az élő kultúra miatt pattog ki, ami a tejtermékekben van, a fentiekben pedig nincs állítólag.

Reggel este tápszert kapott.

Tízóraira gyümölcsöt turmixolva, amibe háztartási kekszet, vagy babapiskótát reszeltem.

Ebéd, spagetti, főtt tészta szaftal, húsleves, borsó leves, karfiol leves, babgulyás, ezekből a répa, burgonya, zöldségek, vagyis a sűrűjét kapta. Töltött paprika, rizses hús, azt ette amit mi, tejtermék mentes ételeket, kevesebb fűszerrel, olajjal főztem.

Uzsonnára kenyeret kapott margarinnal, felvágottal, lekvárral. Danonino, tejszelet, túrórudi, krémtúró,túrórudi.

Vacsi ebéd maradék, majd tápszer lefekvés előtt.

14 hónaposan vendégségben lányom is kért joghurtot, barátnőm adott neki, akkor már nem csapta ki, na akkor elkezdtünk neki adni tejfölt, sajtot, tejet, semmi probléma nem volt vele utánna.

Próbáld ki ezeket a nasikat, nekünk bevált.

2012. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne adj neki semmit,ami akár nyomokban is tartalmaz tejet.nézz meg minden felvágottat,virslit,sonkát.margarinból a liga jó,abban nincs tejszármazék.tejpépnek mi a sinlacot használtuk,orvos felírhatja fél árra.ha nem vagy biztos valamiben,akkor kérdezz a boltban is,megnézik a legtöbb helyen a csomagolást.ha szopik még,akkor te sem ehetsz semmit,amiben tejszármazék van.ja és kiflit sem ehet,de ha jól tudom,akkor kekszet sem.nem egyszerű,tudom,mert én 2 évig diétáztattam a fiam tejallergia miatt,most már csak a tojás miatt van gond.ha gondolod,írj privit,ha esetleg kérdésed van.
2012. máj. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reggel este Sinelmilt eszik, ez a Sinlac hasonmása, csak a Milumil gyártja. Reggel este ezt eszi, ez szentjánoskenyér és rizs őrlemény. Délelőtt gyümölcs van neki valami gabonával általában. Ebédre főzelék husival (de ugye most nem tudom biztosan, hogy milyen húst is ehet), délután rizs, szója vagy zabtejből puding, dara vagy tejberizs gyümölccsel, lekvárral, fürdés előtt főzelék és lefekvés előtt még a sinemil, mert folyékonyat nem issza meg. Nagyon nehéz.
2012. máj. 24. 06:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tartalmaz tejfehérjét: Zsírok, olajok; Zöldségek, gyümölcsök frissen, gyorsfagyasztva, vagy konzervként; Natúr húsok, halak frissen, vagy fagyasztva; Gépsonka, sonkaszalámi, Pick szalámi; Tojás; Kenyerek, vizes zsemle, -kifli; Gabonafélék és örleményeik, rizs; Liga, Delma light 25% zsírtartalmú margarinok; Rizstej, szójatej, zabtej; Szójatejföl, tofu; Keserű csokoládé; Detki keksz, Albert keksz; Gyümölcslevek és kóla típusú üdítitalok

Tejfehérjét tartalmaz:; Túró; Sajt; Tejföl; Tejszín; Vaj; Kefir; Joghurt; Tej; Tejes sütemények, francia pékáru; Édesipari termékek, tejes fagylalt, parfé, puding, tejcsokoládé, nápolyi stb.; Marhahús és felhasználásával készült termékek; Vörösáruk: párizsi, szafaládé, krinolin, virsli; Húskonzervek; Májkrém, kenőmájas; Majonéz; Kész üveges mártások; Egyes gyógyszerek, gyógyhatású készítmények

2012. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig tápszerből készítettem a tejpépet: gyógytápszer gabonapehellyel és gyümölcspéppel. Készítettem neki vízbebedarát, amiben langyosan kevertem a tápszerport. Palacsintát imádta mindig is (volt h teljesen tojás és tejmentesen sütöttem: víz meg liszt-durumliszt só, olaj, kevés cukor). És még sok ötletet ellestem erről az oldalról: tejmentesetelek.hu

Ha felvágottat veszel, a legkönnyebb megnézni a cimkéjét, v megkérdezni az eladótól van e benne tej v tejszármazék, még a sonkában is szokott lenni! Ugyanezt tettem a pékségben is, mindenhol készségesen segítettek, elővették a kisokosukat, amiben minden péktermék összetevője részletesen megvan.

2012. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 éves koráig voltunk tejfehérje allergia gyanusak. Addig én mindent amihez tej kellett volna tápszerből főztem. Gyógytápszerből... MILUPA Peptit kaptuk az elejétől, és abból főztem neki. Spenótot én alapból tejjel főzöm, de akkor neki táoszerrel csináltam. Tejbegríz, Tejberizs helyett tápszerbe gríz, rizs.

Tejes főzeléket tápszerrel habartam.

Mindent megoldottam majdnem amibe tej kellett volna.

Amúgy a gasztrón adták ezt az ötletet.

2012. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tejfehérje allergia, vagy tejcukor érzékenység a gyanú? Mert nem mindegy, segítség szempontjából kérdezem.
2012. máj. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!