Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri építőmérnöknek, vagy...

Megéri építőmérnöknek, vagy építészmérnöknek tanulni a jelenlegi gazdasági helyzetben?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi a pontos különbség a két szakma között. Én úgy tudom,hogy az építész épületek, míg az építőmérnök hidakat,utakat,vasutat, meg ehhez hasonló dolgokat épít.
2012. máj. 30. 03:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Építésznek jelenleg nem éri meg. Nem csupán az építőipar helyzete miatt, azért is, mert baromira népszerű szak és már nagyon sokan vannak.

Építőnek megéri, mert nem egy népszerű szak, ám ezen is van olyan szakirány (szerkezet), ami nem éppen kelendő, mert ezen szakon belül ez a szakirány a közkedveltebb.


Én úgy mondanám, hogy egyrészt kiegészítik egymás munkáját (építész tervez, építő megvalósít), bár ez így eléggé le van szűkítve és nem is igaz teljes egészében.

A legélesebb különbség, hogy az építők nagyobban álmodnak, nekik nem a szépség a fontos, hanem a praktikusság, illetve míg az építészek házakat, épületeket építenek többnyire, addig az építők minden mást! (út, vasút, csatornahálózat, vízhálózat, folyószabályzás, műtárgy építés, vízhozammérés, öntözés koordinálás adott esetben, hídépítés, csarnokok tervezése, kivitelezése, stb stb)

2012. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy fél építőmérnöki képzésem van, nem fejeztem be, átmentem környezetvédelmisre.

Gondolkoztam rajta, hogy megérné-e pénzt-időt-fáradságot feccölni bele.

A végzett volt évfolyamtársaim közül sokan nem építőmérnökként dolgoznak. Pár embernek ismerősök segítettek bejutni jó helyekre, pl. Strabag, Grundfos, de sokan vannak akik mérnök-üzletkötők, azaz pl. építőanyagot adnak el ügynökként, vagy minőségellenőrök, stb. Mások munkájának köze sincs az építős diplomához, ezek azok a munkahelyek, ahová csak azért kerestek mérnököt, mert az hátha nem hülye.


Egyébként igen, építész-ház építő-minden más, a két kamara között van is emiatt összeütközés, konkrétan valami olyasmi van most, hogy az építőknek megtiltották, hogy házat építsenek. Fordítva is, de egy építész nem is nagyon tudna megtervezni mondjuk egy csatornarendszert.

2012. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!