Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez jó osztályzási...

Szerintetek ez jó osztályzási módszer? Pont alapú.

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy maximális x pontszámot fogok felajánlani, ez a feleletek számától függően több is lehet. Az elért pontszámból és a maximális pontszámból kiszámítom a százalékot, és ez alapján fogják kapni a jegyet. És plusz pontokat is fogok adni, ami nem növeli az alapot (ezeket random írásbelikből/három kérdés, négy pont, kettő perc/, házi feladatokból, és regény/ novella olvasásából kaphatják).


Ilyesmikből kaphatják a jegyeket:

14p írásbeli, felelet kb. 4+2 alkalommal

21p tollbamondás, fogalmazás kb. 2+1 alkalommal

28p témazáró kb. 2 alkalommal

35p félévzáró

49p évzáró

ez összesen 287 pont, de változhat.



2012. jún. 1. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egyetemen a matek ilyen, van 2 nagy ZH, azok pontjait összeadják, az az alapjáni jegy lesz beírva az indexbe, valamint van minden órán cetli, amivel lehet pluszpontot kapni, de az alappontszámot nem emeli.
2012. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felsőoktatásban jó. Lejjebb kötelező 1-5 érdemjegyekkel osztályozni (néhány alapítványi sulit kivéve), elvárt a minimum 3 jegy/félév.
2012. jún. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
középiskolámban matekon meg mérésen hasonló osztályzás volt, és semmi gond nem volt belőle nekik.
2012. jún. 5. 15:43
 4/7 A kérdező kommentje:
habár Szlovákiáról van szó
2012. jún. 5. 15:44
 5/7 A kérdező kommentje:

Én szerintem ez azért jó, mert magas pontszámú /ahol 5 pont változás lehet egy osztályzatban/ írásbelikben nem mindegy, hogy csak éppen lett meg a 3-as vagy egy pont híján majdnem kettes. Tehát ez a osztályzás jobban megmutatja a tudást.


Vélemények?

2012. jún. 5. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez a pontozásos egy jó rendszer!
2012. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem diákként nagyon tetszene egy ilyen rendszer!:)

Sokkal jobban ösztönöz szerintem a tanulásra, mint a sima osztályzatok.

2012. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!