Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik levelező gimiből, fiatal felnőttként jelentkeznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Nos, az én helyzetem, hogy 10. osztály után (akkor még ott volt vége a tankötelezettségnek) elmentem szakmát tanulni - főleg szülői nyomás hatására, hogy hamar pénzt kereshessek. Egyébként a képességeimmel szerintem nem lett volna semmi baj, egy erős hatosztályos gimibe jártam, elég jó alapokat szereztem. A lényeg, hogy a szakma megtanulása után már 18 évesen munkába is álltam, majd 2 év után már az idegösszeomlás szélén álltam, hogy ha nekem ezt kell csinálnom életem végéig, akkor leugrok a hídról (szépségipar, gondolhatjátok, egy rakás felszínes csökevény között dolgoztam).


Egy ilyen nagy kiborulás után gyorsan fogtam magam októberben, és elmentem egy suliba (pontosabban kb. 10 suliba, és találtam egyet, ahol hajlandóak voltak októberben felvenni), felnőttek gimnáziuma, itt elkezdtem a 11. osztályt. A színvonal nem a legjobb, de szarabbra számítottam, hogy őszinte legyek.


A lényeg, hogy kitaláltam, hogy jelentkezem egyetemre, nekem az info+föci kell, úgyhogy meg is csináltam egy előrehozott föcit, ami 83 pontos lett. Kicsit csalódtam, mert viszonylag könnyű volt az idei földrajz érettségi, és mégis csak ennyi pontom lett, de még majd a szóbelivel javítok, info meg csak jobban sikerülhet ennél, nyelvvizsgám meg már van, úgyhogy elég szép esélyeim vannak, pláne, ha úgy döntök jövőre, hogy csinálok egy emeltet is földrajzból - veszítenivalóm már nem lesz.


A gond csak azzal van, hogy ha valaki meghallja, hogy egyetemre akarok menni, kb. kiröhögnek, hogy hogy mennék már én egyetemre, kihullok, maradjak csak a seggemen a kis szalonban. Most vajon tényleg ennyire előítéletesek lennének az emberek, hogy leírtak amiatt, hogy hülyén döntöttem félig gyerek fejjel? Vagy tényleg nem vagyok képes rá? Ti mit gondoltok az ilyen esetekről? Azt is hallottam már, hogy nem fair másokkal szemben levelezőről menni egyetemre, mert könnyebben szerzek tanulmányi pontokat (évvégi jegyek), és erre hiába érvelek úgy, hogy duplázni fogok KÖZPONTI érettségivel, rám sem hederítenek. Jövőre tudok jelentkezni, 22 évesen kezdeném el, de egyre jobban elkeserít a környezetem.


Mi a véleményetek? 21/L


2012. jún. 7. 00:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél egyetemre? Nem értem, ha nem vagy buta, akkor nem hullanál ki... Én úgy jöttem biosz szakra, hogy középsuliba 3-as voltam, aztán 12. elején kitaláltam, h ez érdekel, akkor feljavítottam 4-esre és így is bekerültem egyetemre, és nem is hullottam ki, pedig azért a legnehezebb szakok közt van. Vannak itt is idősebbek, akik később kezdték, mert kihagytam 1-2 évet, de ezen senki sem lepődik vagy ütközik meg, nem kötelező egyből 12. után menni
2012. jún. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Haladj csak tovább az úton, amit kijelöltél magadnak. Arra vigyázz, hogy ne olyat tanulj, amire nincs kereslet, mert akkor maradsz a szépségiparban.
2012. jún. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem fair másokkal szemben??? Ne röhögtess és, aki más módon hoz plusz pontokat? Neked nincs jogod boldogulni, tanulni? Tessék megszokni ilyen a magyar, valamit mindig találni fognak, hogy beléd köthessenek és ha már nekik nem jó akkor másnak se legyen. Te csak menj a saját fejed után és ne hagyd, hogy elkeserítsenek inkább ne is beszélj róla. A környezetednek meg azért is mutasd meg! Nehogy már beletapossanak az álmaidba mert nekik nem sikerült az élet! Majd nem röhögnek, amikor az orruk alá tolod a diplomádat. Akkor majd te röhöghetsz és tojhatsz rájuk. Kezdd el. Ne vacillálj és ne hallgass senkire, jogod van a saját elképzeléseid szerint élni az életed. Mások is halasztanak lesznek nálad ezerszer idősebb tanulók is. Nem kezdi mindenki kapásból az érettségi után. Ha van hely ahol totálisan keverednek a korosztályok akkor az az egyetem és a fősuli. Az egyik régi tanárom az okj-s-on, 42 évesen szerezte meg a sokadik diplomáját.

Fogadd meg, amit itt irtak: valami keresett szakmát tanulj.

És, mint régóta munkanélküli tanácsolom: kell az a diploma mert az érettségit sajnos manapság már körberöhögik. A legalja melóhoz is kell. Lassan ott tartunk, hogy már a diplomát se fogják becsülni a munkaadók.

2012. jún. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

"nem fair másokkal szemben"

tudod mi nem fair az hogy mindenki rengeteget tanul ,hogy bekerüljön pl: orvosira

aztán jön valaki aki sz@art az egészre de apuci befizeti a töbmilliós tandíjat ,hogy bekerüljön ,de orvos meg úgy se lessz belőle mert sose tanult olyan keményen mint ahogy azt ott kell.

"a képességeimmel szerintem nem lett volna semmi baj"

hát lehet okos vagy ,de hogy az ember ismereted 0 az biztos

szerinted miért szólnak meg? Mert irigyek rád ,hogy neked a végén még sikerül.

Úgy ,hogy nyugodtan menj ,és sok sikert kívánok hozzá!

Csak tanuld meg szelektálni az emberek véleményét ,hogy ki az aki jót akar és ki az aki nem ,mert sajnos rengeteg olyan ember van aki úgy is betesz a másiknak ,hogy semmi haszna belőle csak ,hogy "ha nekem nem sikerült ,akk másnak se jöjjön össze amit akar" vagy "nekem sikerült kivételes vagyok ,és ez maradjon így".

2012. jún. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

05:33-as vagyok

Ezen a nem fair dolgon kiakadtam mert lehet ,hogy kemény amit írok de ez az igazság!

A világ nem fair ,ha az lenne nem éheznének több millióan.

ÉS EGYÉBKÉNT NEM VAGY FAIR.

Tudod miért ?

Gondolom majd szeretnél egy autót? És nem valami szakadt tragacsot,hanem mondjuk nem mondok nagyot egy fapados 2-3 éves Skodát?Vagy gondolom ha lessz 2-3 gyereked , még ha nem is akarnál saját lakást(má mé ne akarnál?)de mondjuk ,hogy elég egy normális 1 plussz 2 félszobás albérlet?

Miért?nem tudsz járni suzukival,nem tudsz ki sétálni a pottyantósra ?Nem lehet jól lakni zsíroskenyérrel? DEhogynem!!! Csa hát nem vagy FAIR mert abból az ár külömbségből amit ezekre költessz életed során afrikába legalább 1 de inkább 2-3 család nem halna éhen!!

Úgy ,hogy végeredményül te inkább kényelmesen(a kényelmes ettől ,szerintem még nagyon messze van)éldegélsz miközbe megmenthettél volna 4-8 embert az éhen halástól!!

ÚGY HOGY A KÖZELÉBEN SE VAGY A FAIRSÉGNEK mint ahogy én se ,és a világon minden ember.Ebből kiindulva szerintem ez a kérdés már inkább vicc kategúria! NEM?

Mert akármennyire hangoztatják az egoisták ,hogy azért ember-azember mert bla..bla...bla.. Akkor is ugyan az van mint a dzsungelben az "erősebb kutya b..ik" és ez mindig is így lessz, én pl: egy mercit akarok meg 2 emeletes házat nagy telekkel ,és mi van az éhezőkkel? Majd éhen halnak aztán nem szenvednek ,nekem akkor is kell a merci!

És lehet leszólni az idealista dumákkal hogy bla..bla..bla..

De csak az szóljon le ,vagy csa az magyarázkodjon aki a fizujábol csak 70 e tart meg a többit megutalja az éhezőknek akárhova!(az is igaz hogy ha utalsz akármelyik alpítványak pl:100 ft abból jó esetben 50 ft nem lesz lenyúlva)



Csak egy a lényeg:


Te légy az erősebb kutya,és ne az amelyiket b....ák!

2012. jún. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1. Arról te nem tehetsz, hogy nem volt olyan családi háttered, hogy normálisan be tudd fejezni a középsulit és leérettségizz.

2. Elmentél szakmát tanulni és munkába álltál - azt tetted, amit ilyenkor sajna tenni kell

3. 2 év után besokalltál - meg is értem :-(

4. levelezőn leérettségiztél - erre csak annyit mondok, hogy :-)

5. unfair? nem, az az unfair, hogy míg másoknak az ölükbe hullik minden, neked keményen küzdeni kellett - ne filózz ilyeneket

6. "A gond csak azzal van, hogy ha valaki meghallja, hogy egyetemre akarok menni, kb. kiröhögnek, hogy hogy mennék már én egyetemre, kihullok, maradjak csak a seggemen a kis szalonban." - szimplán irigyek, mert ők hülyék voltak ahhoz, hogy továbbtanuljanak

7. "Vagy tényleg nem vagyok képes rá?" - a f*szt nem... ha képes voltál arra, amit eddig elértél, akkor erre is képes vagy - az akaraterőd megvan, a többi részletkérdés

8. "de egyre jobban elkeserít a környezetem" - ez szomorú, de fogd fel úgy, hogy b*sszátok meg, csakazértis megcsinálom

9. "Mi a véleményetek?" - az, hogy jó úton haladsz

2012. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

05:33-as vagyok

"Vagy tényleg nem vagyok képes rá? Ti mit gondoltok az ilyen esetekről?"


Amúgy meg te tudod mire vagy képes !Senki más nem tudja csak találgathat ,én se tudom! De Ne hallgass másokra honnan tudnák? Ha te úgy érzed ,hogy az vagy és érzel magadba erőt akaratot ,nehogymár megmagyarázzák neked ,hogy nem!

2012. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nem akarlak megbántani, de szerintem elég gáz, hogy ennyire adsz mások véleményére. Ők döntik el helyetted, hogy mihez kezdj az életeddel? Ismernek téged és fontos vagy nekik, vagy esetleg fordítva??? azt mondom, hogy tudd, mit akarsz elérni az életedben, írd össze egy lapra, pontról pontra, hogy mit szeretnél, hogyan szeretnéd és nézd meg, mit kell tenned, hogy az sikerüljön. Aztán pedig minden tanulás előtt olvasd el és ez motivációt fog adni, hogy igen, azért tanulok és készülök az érettségire/vizsgára, mert ez segít elérni a céljaim. Ne légy gyenge akaratú, mert hiába vagy okos, ha nem vagy talpraesett és könnyen elnyomnak az emberek, akkor egy fele olyan jó képességű ember is kiszoríthat a melódból, mert egyszerűen megnyerő. Soha ne hagyd, hogy elnyomjanak, ne hagyd, hogy megbélyegezzenek, mert ennél nagyobb kárt nem igazán tudsz okozni magadnak. Szedd össze magad és tanulj, aztán sok sikert a felvételihez, a környezeteddel pedig ne foglalkozz. Ismétlem: NE FOGLALKOZZ VELÜK!!!!
2012. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ui: a korod miatt se aggódj, van akit felvesznek egyből érettségi után, de annyit csúszkál, hogy egyszerre végez olyannal, akit 2-3 évvel később vettek fel. Pl kutatóknál, pl biosz szakon hatalmas a szórás a kort tekintve, mert a bsc-t kb lehetetlen elvégezni 3 év alatt, aztán 2 év msc és aztán jön a phd. 30 körül vannak, mire ledoktorált biológusok lesznek, de van aki 35 vagy akár 40 is. Ismerek olyat, akinek most kéne végeznie az msc-vel, de már 5. éve járja a bsc-t. Az ilyet is bele kell kalkulálni. Lehet, hogy valaki fiatalabb oda jár majd az egyetemedre, de lesznek ott csúszások bőven és simán lehet, hogy beéred. Lesznek nálad öregebbek is, bőven!! csak nyugi
2012. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

eh, hát most megleptetek :)) teljesen ellentétei vagytok a környezetemnek. Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nem csak én gondolom, hogy jó az, amit elkezdtem :D igen, sajnos nagyon közeli emberek között is vannak erősen tiltakozók, és mire végre felfogta, hogy talán tényleg ez lenne a legjobb opcióm az életben, bedobta a megvető "és így gyereket szülni mikor akarsz?" dumát, amit egyébként amúgy sem terveztem a következő években..


de talán lehet tényleg csak irigység, vagy rivalizálás, mert az illető ezután gyorsan beadta jelentkezését egy levelező szakra, ki tudja.


Csak alapvetően általában a jót feltételezem olyan emberekről, akik számítanak, hogy talán jó okkal gázolnak bele a másikba, de úgy tűnik, mégsem.


Köszi mindenkinek :) akkor kapaszkodom tovább, már most éjjel is azt álmodtam, hogy ülök a suliban ;D

2012. jún. 7. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!