Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így még bekerülhetek a felsőok...

Így még bekerülhetek a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Nem sikerült úgy az infóm, ahogyan azt akartam, 4es helyett jó ha meglesz a hármas, illetve a törim is 3as. A matekom 73%-os lett,ez legalább vigasztal. Gépészmérnökire szeretnék bejutni, tavaly 270 volt a ponthatár és emiatt a kellemetlenség miatt kb. olyan 284 pontom lenne, ami szerintem jó, csak kérdés, hogy mennyivel emelik idén..
2012. jún. 7. 09:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Viszont nagyon félek... Az infó eddig csak 35%-os.
2012. jún. 7. 09:09
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik tantárgyakat kérik. Ha pl. matekot akkor teljesen mindegy, hogy mondjuk énekből 2-est kaptál.
2012. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Matekot és én az infót választottam, ami nem lett jó.. Pont emiatt félek.. De ahogy számoltam, meglenne csak ha pl. 20 ponttal emelnék, akkor nekem annyi.
2012. jún. 7. 09:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha sem info sem a matek nem megy jól, akkor nem biztos, hogy túl jó ötlet egy gépészmérnöki szar.
2012. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most nézem, hogy egy kalapba tettem a matekot. Nem-nem, azzal nincs semmi gond, 73%-os lett, aminek nagyon örülök!
2012. jún. 7. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:
73% középen vagy emelten? Gépészmérnökin azért van matek, meg sok más tanatárgy pl. géprajz is rengeteg. Csak 1 helyre adtad be a jelentkezésed? Hogyhogy csak 270 pont volt tavaly a ponthatár?
2012. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Közép.

Három helyre adtam be, de az első rögtön kilőve (BME), viszont másodiknak a SZIE-t jelöltem, nagyon tetszik az egyetem, a város Gödöllő is. Tulajdonképpen gépész suliból ballagtam, 4 évig tanultam ehhez tartozó tantárgyakat is, szóval egyáltalán nem idegen számomra. Jó is voltam belőlük, megtetszett ez a szakma és éppen ezért döntöttem úgy, hogy adnék egy esélyt továbbtanulásra is!

2012. jún. 7. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de akinek "Nincs semmi baja" matekból az középen min. 90% felé írja... de inkább emelten írja meg... Szerintem is gondolkozz el, hogy tényleg akarsz e oda menni...
2012. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Így is bekerülhetsz!!!!!!!!!!!!!!

1. Alapképzések, illetve egységes, osztatlan képzések esetén két pontszámítási mód alkalmazható:

a) a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összege, hozzáadva a többletpontokat, vagy

b) az érettségi pontok kétszerese, hozzáadva a többletpontokat.

Figyelem! A pontszámítási módok közül a jelentkező összpontszámát automatikusan, külön kérés nélkül a számára kedvezőbb módon kell meghatározni.

2012. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok csak ez lemaradt.

Én is úgy vagyok, mint te szar érettségi.

VAN MÉG REMÉNY! Ezt olvasd!

A pontszámító kalkulátor ezt írta ki!

A számodra kedvezőbb számítási mód: Tanulmányi pont + érettségi pont + többletpontok

Követelmények-››

matematika

és vagy biológia vagy kémia vagy informatika vagy fizika vagy szakmai előkészítő tárgy (közlekedési alapismeretek vagy építészeti és építési alapismeretek vagy informatikai alapismeretek vagy elektronikai alapismeretek vagy gépészeti alapismeretek vagy környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek)

2012. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!