Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tesi EÜ felmentés (Corvinus)?

Tesi EÜ felmentés (Corvinus)?

Figyelt kérdés

Idén voltam első éves a Corvinuson,és nem vettem fel a tesit,mert elég sok szabadon választható tárgyat vettem fel,és így nem nagyon fért bele az órarendembe.Arra gondoltam,hogy majd jövőre felveszem.

Most kaptam egy elég jó lehetőséget,2 hónapot külföldön tudnék tanulni egy nyelviskolában.Nagyon szeretnék menni,és meg is tudnám szervezni a többi tárgyat úgy,hogy utazhassak,csak a tesi a gond.Mert ugye első 4 félévben kell teljesíteni,és nekem még 1 félév sincs megcsinálva.

Arra gondoltam,hogy valahogy megoldanám az EÜ felmentést.Ez ugye úgy zajlik,hogy az orvosi javaslatot a felmentésre elviszem az egyetem orvosához,és ő adja majd a felmentést.Szeretném megkérdezni,hogy valakinek van-e ezzel tapasztalata,hogy mennyire veszi az orvos szigorúan,mennyire vizsgál meg?Vagy hogy zajlik ez?

Vagy esetleg van valakinek más ötlete,hogy hogyan oldhatnám meg ezt a problémát a tesivel?

Minden normális, segítő szándékú választ nagyon köszönök!És szeretném még kérni,hogy aki ide nem kapcsolódó dolgokat,hülyeségeket,bunkó beszólásokat stb. szeretne írni,az keressen inkább más lehetőséget a "véleménynyilvánításra".


2012. jún. 7. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam hogy egyetemen is van tesi..... Beszélj a dokiddal hogy írjon felmentést találjatok ki valami kamu betegséget, ha ebbe nem megy bele akkor fizesd le vagy mittudomén.
2012. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mindenhol van,de nálunk igen...Szerintem belemenne,mert nagyon rendes,meg megértő,és szerintem értené,hogy nem lustaságról van szó (mert egyébként semmi bajom a mozgással,sőt szabadidőmben sokat sportolok)...Csak az a gond,hogy olyat kell kitalálni,amit nem tud az orvos a helyszínen "megcáfolni"....
2012. jún. 7. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem csak az jutott eszembe, hogy esetleg ha pszichiátriai problémáról lenne papírod azt nem tudná megcáfolni ugye... pszichológus, pszichiáter is adhat felmentést tesi alól ha ahhoz kapcsolódik. Most nem azt mondom hogy félsz a bordásfaltól, hanem valami alternatíva, és jobb betegség nem jut eszembe amit be lehetne kamuzni :D Ha van az orvosodnak ilyen kapcsolata, el lehetne intézni. Nem tudom ez mennyire használható ötlet...
2012. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó,ez nagyon jó ötletnek tűnik... :D Lehet megpróbálok keresni egy pszichiátert,csak olyan kéne aki megbízható...De nagyon köszönöm :)

Azért még más tippeket is várnék :)

2012. jún. 7. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök h segíthettem vmennyit:]
2012. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen esetben biztos megengednék, hogy az 5. vagy 6. félévben csináld meg a tesit!
2012. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!