Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne ha a jövőben nem...

Milyen lenne ha a jövőben nem lenne állami nyugdíj és mindenki abból élne öreg korában amit élete során félrerakott? Mert gyakorlatilag ez lesz 50 év múlva, ugyanis több nyugdíjas lesz mint gyerek.

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
50 év múlva pont hogy jobban rendeződik.A legtöbb nyugdíjas a baby boom időszakból származik ami 40-50 év ért véget Magyarországon.Tehát gyakori volt hogy hatan-heten voltak testvérek.50 év múlva már rég kihal az a generáció és arányos lesz a nyuggerek száma.
2012. máj. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az lenne az ideális állapot, ha egyáltalán nem lenne állami nyugdíj (és egészségbiztosítás), de ehhez az kell, hogy az emberek képesek legyenek annyira előre gondolkodni, hogy tudják, hogy érdemes fizetni a nyugdíjjárulékot (így manyup-oknak) és kapjanak olyan fizetést, amiből lehet is. Persze az állam elherdálta a nyugdíjpénzeket, ezért ha el akarja odázni az összeomlást, nem szüntetheti meg az állami nyugdíjrendszert.
2012. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez lenne a jó helyzet. Csak ugye amikor az állami nyugdíjat kitalálták, akkor még erre nem volt mód.


Mindenesetre én azt gondolom, hogy ma a fiataloknak mindenképpen előre kell gondolkozni, mert jó eséllyel mi leszünk azok, akinél kivezetik az állami nyugdíjat.

2012. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha továbbra is ilyen remek bérek lesznek, akkor elég érdekes lesz nyugdíj nélkül az idősek megélhetése. Pályakezdőként, diplomával nagyon aktív álláskereséssel több mint 1 év után találtam munkát, amivel most keresek 80 ezer forintot. Jobb fizetésről egyelőre álmodni se merek, így is örülök, hogy van hol dolgozni. Nagyon spórolok mindennel, így jobb esetben egy ezresem marad hónap végére, de általában csak párszáz forint. Egy év alatt meg tudok takarítani nagyon szerencsés esetben kb. 10 ezer forintot. Most vagyok 25 éves, ha 65 éves koromig dolgozok ilyen körülmények között, akkor nyugdíjas koromra lesz összesen 400 ezer forint megtakarított pénzem. Ha nem lesz állami nyugdíj, mire én odáig jutok, akkor arany életem lesz a megtakarított pénzemből.


Egyébként szerintem lassan már az lesz, hogy nem is lesz nyugdíjkorhatár, hanem addig dolgozz, amíg meg nem döglesz.

2012. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"50 év múlva pont hogy jobban rendeződik.A legtöbb nyugdíjas a baby boom időszakból származik ami 40-50 év ért véget Magyarországon.Tehát gyakori volt hogy hatan-heten voltak testvérek.50 év múlva már rég kihal az a generáció és arányos lesz a nyuggerek száma."


A felmérések és előrejelzések pont az ellenkezőjét mutatják. Nagyon kevés gyerek születik, de sokan vannak azok akik 40-50 év múlva nyugdíjba kerülnek. HA belegondolsz abba, hogy sokan még 2. gyereket se vállalnak, akkor átlagban 1,5 gyerek fog eltartani 2 szülőt.

2012. máj. 27. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:
nyugger= cigány kedves kérdező.. és azokból baszott sok születik
2012. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
vagyis most félreértettem.aztakurv.a most inkább nemirok ide többet :D
2012. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Helyreállna a rend.
2012. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"nyugger= cigány kedves kérdező.. és azokból baszott sok születik"


Akkor irtani köll űköt.

2012. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 CMD ***** válasza:

Nem izgat a téma. Kezdettől fogva azon vagyok, hogy senkitől se kelljen függenem, legfőképpen ne Magyarországtól.


Megtakarítások, befektetések, hogyha tényleg nem lenne nyugdíj, akkor is bőven meg tudjak élni.

2012. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!