Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tegyem túl magam a...

Hogy tegyem túl magam a stresszen? (szóbeli érettségi)

Figyelt kérdés
Szörnyen izgulós fajta vagyok, még akkor is ha csak órán kell a tanár elé állnom. Félek hogy szóbeli érettségin le fogok blokkolni, és mindent elfelejtek. Mit tanácsoltok az idegesség ellen?
2012. jún. 11. 18:32
 1/4 reptoid ***** válasza:
nyomkodj stresszlabdát
2012. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó hírem van: az érettségin végre nem kell a tanár elé állnod, mert ülve fogsz felelni! Így tehát könnyebb lesz. Bízzál a tanáraidban, és figyelj csak a szaktanárra, mintha a többiek ott se lennének. Plusz lesz még 30-60 valahány perced, hogy felkészülj és rendezd a gondolataidat, ami az órai felelésnél sose volt. (Kivéve az idegen nyelvet, ahol meg csak beszélgetni kell.)
2012. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont a német a legparásabb nem vagyok valami nyelv zseni.
2012. jún. 11. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem :)

Németből sík hülye vagyok.

Nagyon alap, tőmondatokat mondtam, sokszor nem is figyelve a nyelvhelyességre, próbáltam a magyar mondatot szinte "nyersen" németre fordítani. Hidd el, nem lesz olyan fontos, hogy mennyire pontosan és precízen fogalmazol! A tanárok nem véletlenül engedték, hogy idáig eljuss, át fognak rugdosni legalább egy kettessel. Beszélj 4-5 percig össze-vissza, az a lényeg, hogy BESZÉLJ! Igyekezz sok, rövid mondatot mondani, komótosan.

Mindenki felfújja az érettségit, de visszagondolva poén volt az egész :)

2012. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!