Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel lehet sokat keresni?...

Mivel lehet sokat keresni? felvételizni akarok ősszel, de legkésőbb 2010januárban az ország valamelyik nagyon jó egyetemére. De nem tudom, hogy milyen szakra.

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy melyek azok a szakok, amikkel sokat lehet keresni, akkor is ha friss pályakezdő leszek. persze fotos volna, h érdekeljen is a dolog. Szeretek beszélni, szervezkedni, kreatív vagyok és gyorsan oldok meg problémákat.. viszont matekból hülye vagyok, ami tudom h nagy hátrány! Bármilyen szak jöhet csak jól fizessen. Köszi
2009. júl. 4. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha ezt komolyan kérdezed akkor az eszeddel nem fogsz soha jól keresni.

Egy jó karosszérialakatos vagy festő, esetleg autószerelő is tud nagyon jól keresni. Nem beszélve egy jó kőművesmesterről. Ja ott dolgozni is kell.

2009. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az általában úgy szokott lenni, hogy azokra a szakokra, amikkel jól lehet keresni, rengetegen jelentkeznek, így mire kikerülnek, annyian vannak, hogy diplomás munkanélküliként végzik. Inkább azzal foglalkozz, mi az a tevékenység, amit örömmel végeznél a napod nagy részében egy életen keresztül. A gazdaság nem egy állandó dolog, folyamatosan változik, lehet, hogy később azzal sokkal jobban fogsz keresni, mint a most sztárfoglalkozásnak tartott szakmákkal.
2009. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát sztem informatikus(programozó,gazdasági,rendszergazda),főleg azonbelül az SAP rendszerrel foglalkozók(lehet ABAP programozó,vagy üzemeltető is) ők szinte bármennyit elkérhetnek munkájukért,vagy JAVA programozó.


Tudom ajánlani még a gazdasági szakokat,vagy a környezetmérnökit

2009. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

lány vagyok szóval eszembe sem jutott hogy kőműves vagy útburkoló legyek...

nekem fontos a pénz, de ez nem alkalmas arra, h kifejtsem miért.. ha valakit érdekel írjon emailt és válaszolok, de most légyszi csak a kérdésre feleljetek.

Az sem számít, ha valahol sokan tanulnak... szerintem a rátermettség a lényeg, és a nyomulás, hogy adod el magad. ez már az én bajom, csak arra volnék kíváncsi, milyen szak az, amit ha elvégzek, és véééletlenül el is tudok vele helyezkedni, akkor nem minimálbérrel kell nyomorognom, hanem jól megfizetik. és mint mondtam lány vagyok, szóval ne fizikai munkát ajánljatok.

ja és nálam nem az a "jól keres" kategoria, hogy 3évente egyszer el tudok menni nyaralni, hanem hogy semminek nem akadálya a pénz...

2009. júl. 4. 16:45
 5/18 A kérdező kommentje:

16:44

köszi, ez hasznos volt! utána járok

2009. júl. 4. 16:46
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Én azt mondom hogy mindenképp olyan foglalkozást válassz akikre mindig szükség van! Tehát akármilyen orvos (mert hiszen orvosra mindig szükség van és még jól is keresnek) vagy varrással kapcsolatos dolgok ( hiszen ruhára mindig szükség van) vagy ügyvéd ( mert ahány váloper meg bünözések vannak azokra is mindig szükség van)! tehát valami ilyenben gondolkozz! Remélem segitettem!:)
2009. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
libbent a mérleg az ügyvéd irányába... mert az végső lehetőségem, ha mást nem tudok kitalálni.
2009. júl. 4. 16:54
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok... sztem az nagyon jó döntés! Én is az szerettem volna lenni! Azokra mindog szükség van és elég jól keresnek! Hajrá! :)
2009. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak abban tudsz jó lenni, ami igazán érdekel, és azt profizmusra tudod fejleszteni és jól kereshetsz vele akkor is, ha mások eleinte hülyének néznének. Olyanba bele se kezdj, amihez semmi kedved nincs, csak azért kezded, mert állítólag jól lehet vele keresni, mert hiába keres vele jól, ha téged nem érdekel, nem tudod jól elsajátítani, és nem fogsz vele nem csak jól de sehogy se keresni.

Mondjuk úgy, hogy én mertem nagyot álmodni és egy olyan célt kitűzni magam elé, amiben csak nagyon kevesen sikeresek, de érdekel és szeretem, és megy, és ami még nem, el tudom sajátítani, és már folyamatban van, hogy ebből pénzes munka legyen, de sokan még mindig hülyének néznek (főleg a családból), ha előkerül a téma. De én tudom, hogy képes vagyok megvalósítani, mert bennem van hozzá a tehetség.

Viszont amik ma közkedvelt álláshirdetések, és végülis a dörzsöltebbek tudnak vele jól keresni, az üzletkötés, na az viszont nekem nem megy, mert én nem vagyok egy olyan jellem.

2009. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó válaszoló: megkérdezhetem, hogy mi az a szakma, amivel nagyot mertél álmodni?!

Remélem nem vagyok túl indiszkrét, ha igen, akkor elnézést!

2009. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!