Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor döntöttétek el, hogy...

Mikor döntöttétek el, hogy hová akartok tovább menni a középsuliból?

Figyelt kérdés

most leszek 2.-os gimnazista és még halvány lila gőzöm sincs h mit akarok az életben :/

van esetleg erre valami teszt?



2012. jún. 17. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
a felvi.hu-n vannak ilyen önismereti tesztek,ezeket megnézheted.
2012. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ó, én nagyon nehezen találtam ki, pedig a válasz végig ott volt a fejemben, csak nem mertem hallgatni a belső hangra :)

Én a középsuli után elmentem dolgozni, csak hogy addig is legyen időm kitalálni, mit kezdek magammal. Aztán jelentkeztem egyetemre, fel is vettek, de a választott szak nem az én helyem volt, hiába tartottam érdekesnek, fél év után már tudtam, hogy semmi keresnivalóm nincs ott. Na akkor jelentkeztem újra, akkor már szociális munka szakra, mert végre rájöttem, hogy azt kell csinálnom, amiben tényleg jó vagyok, és nem is bántam meg :)


A tesztekről meg annyit, hogy csináltam ilyeneket annak idején garmadával, de semmi kézzel foghatót nem adtak. Azt, hogy mit akarok csinálni, csak én tudhattam, nem mondhatta meg egy teszt. Éppen csak rá kellett jönnöm, hogy mi az a szakma, amiben egyesül az, amit szeretnék csinálni.

2012. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a legtöbb ember 12. elején/közepén dönti el, hogy hova tovább. akkor is csak azután, hogy elment néhány egyetem nyílt napjára.
2012. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én más akartam lenni 6., 7., 10., 12. év elején és félévkor. Ezt majd leginkább akkor tudod eldönteni, amikor felveszel fakultációkat.
2012. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak egy évvel az érettségi előtt, mert akkor már muszáj volt. Még nincs semmi baj, tanulj és mézelődj és gondolkodj, még úgyis hatszor megváltoztatnád. Minél jobban tanulsz mindenféle tárgyakból, annál több választási lehetőséged lesz majd, hogy ne úgy döntsél, hogy hova vennének fel, hanem hogy te hova akarsz menni.
2012. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én idén április közepén döntöttem el( idén érettségizem). Most muszáj egy évre máshova mennem és 2 tárgyból újraérettségizni. :/ Későn jöttem rá sajnos, hogy mit akarok és akkor még nem nagyon foglalkoztatott a tanulás.
2012. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én későn értem, 20 évesen.. 22 évesen kezdem az egyetemet. közben persze lett szakmám, és 3 évig dolgoztam.
2012. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én kb 10.-ben eldöntöttem már véglegesen. remélem fel is vesznek:) most érettségizem, 13.-os voltam
2012. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!