Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosok, gyógyszerészek! Mért...

Orvosok, gyógyszerészek! Mért döntöttetek a munkátok mellett? Mik az előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
sok pénz van benne, csak az érdekli az évfolyamtársaimat
2012. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi :)

én eddig úgy hallottam,az orvosokat nagyon alulfizetik, és amennyire tudom,a gyógyszerészek sem keresnek túl sokat

2012. jún. 6. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól hallottad. Eléggé pofára fog esni az, aki a pénz miatt tanul orvosnak.

Mert sok pénzt vagy úgy lehet keresni, hogy anyuci/apuci a popsi alá tolja a rendelőt, vagy úgy, ha az ember pofátlanul kuncsorog a hálapénzért.

Vagy persze ha kimegy külföldre.


Egyébként én azért döntöttem az orvosi mellett, mert ez érdekelt.

2012. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért mentem gyógyszerésznek, mert érdekelt a kémia és valami gyógyításos dologgal akartam foglalkozni.
2012. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bensdorp ***** válasza:
88%
Engem mindenképpen az orvostudomány érdekelt és a gyógyítás. Rengeteget vacilláltam orvos és gyógyszerész közt, végül a gyógyszerészetet választottam, mivel egy olyan nő vagyok, kinek fontosabb a család, mint a karrier, sok gyereket szeretnék és nyugodt életet. Orvosként nagyon nehéz időt szakítani a családra, kevés szakma kivételével (magánosodni tudó szemész, bőrgyógyász, fogorvos) rengeteg a túlóra. Nem beszélve a 11-15 év tanulásról az elején, mikorra jó esetben is 30 éves lesz az ember, ami gyerekvállalás szempontjából nem túl egészséges, meg még ott van az alulfizetettség is. Szóval összességében igen nehéz orvosnőként családot alapítani. Gyógyszerészként viszont a munkaidő adott, nincs annyi stressz, és mégis részt vehetsz a gyógyításban, tanácsadásban, közvetlenül segíthetsz az embereken, és igen nagy tudást össze lehet gyűjteni az orvostudományról, ami szintén nagyszerű érzés és kincs. Szerintem csodaszép hivatás. :)
2012. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm,főleg Bensdorpnak a részletes és logikus okokat ;)
2012. jún. 15. 00:11
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Orvos szeretnék lenni, mert az sokkal izgalmasabb és jobban is érdekel, jobban leköt. Majd ha rátalálok a páromra, akkor lesz családom, ha meg nem, akkor nem (de attól még szeretnék).


Pro:

- Ha érdekel, élvezni fogod.

- Sok ember vesz körül.

- Megtanulsz bánni az emberekkel.

- Egy kórházban még kutatásokba is beszállhatsz.

- Elismert a munka (főleg Nyugaton)

- Jól megfizetnek (nem itt)

- Hiányszakma, tehát nem fogsz vele a munkaügyi központba ülni.


Kontra:

- Ha itthon maradsz, éhbérért fognak dolgoztatni.

- Nagyon nagyon sokat kell tanulni, rámegy majd a karácsony és a húsvét is.

- ha nem vagy elhivatott és még nem rúgtak ki egyetemről, majd a munkából ki fognak.

2012. jún. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bensdorp ***** válasza:
62%
Az előző hozzászólásban a prók és kontrák a gyógyszerészetre is mind igazak, kivéve az éhbért.
2012. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!