Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Színház- és Filmművészeti...

Színház- és Filmművészeti Egyetem jó választás egy olyannak aki egész életében imádott szerepelni és tudott is. Színész akart lenni és négyes, ötös tanuló?

Figyelt kérdés
Milyen ott a légkör? Jók a tanárok? Nehéz bekerülni és feljebb jutni?

2012. jún. 24. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:

A művészeti szakok legfontosabb jellemzője: nehéz bejutni és könnyű kiesni.

Aki színész akar lenni annak nem elegendő a jeles bizonyítvány,meg hogy "imádjon szerepelni". Ezzel nem felelhetsz meg egy teljesen szubjektív gyakorlati vizsgán. A jelentkezőnek tudnia kell énekelni, táncolni -majdhogynem a balettintézet táncosainak a színvonalán-és átfogóan ismernie kell az irodalmi műveket.

A légkör nem a legbarátságosabb. Állandó harc megy a helyekért, a szerepekért, ami megmérgezi az összes diákbarátságot.

És ha sikerül bejutnod, a hosszú évek kínkeserves vizsgáin átmenned, akkor sem biztos, hogy a fáradtságos tanulmányi eredményeid meghozzák gyümölcsüket. Színészként nem egyszerű elhelyezkedni sem, kapcsolatok és protekció nélkül pedig szinte lehetetlen, mert nem a tehetséget értékelik, hanem, hogy kinek vagy rokona, ismerőse.


Nem légből beszélek, a nagynénémnek sikerült elvégeznie, az ő mindennapos tapasztalatait írtam most le.

2012. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) akkor ne próbálkozzak? pedig én rengeteg hirdetést látok,hogy keresnek színészeket...nem feltétlenül színházra gondolok...sorozatokba ,filmekbe...:) tánccal nincs problémám az éneket csiszolni kell ....de hova menjek akkor? :/
2012. jún. 24. 23:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha sorozatokban szeretnél szerepelni, ahhoz szerintem elég egy színitanoda. Amúgy nem hiszem, hogy komolyabb, főállású szerepeket hirdetnének. Ha be is kerülnél, ez csak hobbinak, mellékállásnak lesz elég.
2012. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
gondolod? nekem az is megfelel csak legyen közöm a színészkedéshez..:) viszont akkor nem tudom mi legyen a fő állásom
2012. jún. 25. 09:49
 5/10 anonim ***** válasza:
szia mi lesz belőled? ha szabad érdeklődnöm:D
2013. jan. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tanulok :D 8.-ba
2013. ápr. 22. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Színház- és Filmművészeti Egyetem jó választás egy olyannak aki egész életében imádott szerepelni és tudott is."

Éppenséggel jó választás, de az kevés, ha szeretsz szerepelni és jó tanuló vagy. Rengeteg lemondás és munka is van mögötte.


"Milyen ott a légkör? Jók a tanárok?"

Amennyire tudom, olyan, mint más egyetemen, csak kicsit több a lökött, elvont figura. Diákok és tanárok közt is. :)


"Nehéz bekerülni és feljebb jutni?"

Elég nehéz bekerülni. Van aki elsőre bejut, de vannak nagy színészek, akik annak idején 4-5-ször is jelentkeztek, mire felvették.

Nem tudom, hova szeretnél utána feljebb jutni. :)

2013. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :) színházba bekerülni, vezető lenni :D
2013. ápr. 25. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:

"vezető lenni"

Az már végképp csak rajtad múlik, nem a sulin vagy a végzettségen. És készülj rá, hogy sok-sok évig kell bizonyítani, hogy alkalmas vagy bármilyen vezető szerepkörre. :)

2013. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen :D és kudarccal,harccal :D
2013. ápr. 29. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!