Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jövőre kitűnő tanuló akarok...

Jövőre kitűnő tanuló akarok lenni, hogyan?

Figyelt kérdés
Most kilencedikes vagyok és sajnos megbuktam matematikabol es fizikabol is. Nagyon szomoru vagyok, egyreszt azert mert most nemreg jottem ra, hogy szeretnek tovabbtanulni, egyetemre menni masreszt pedig mert nem azert buktam meg mert nem tanultam semmit és annak ez az eredmenye mert ez nem igy van. Minden dolgozat és temazaro elott keszultem egesz nap, meg magantanart is hivtunk és meg igy is eggyeseim és ketteseim voltak ebbol a ket tantargybol. Mar alsos korom ota irigylem azokat akik kituno tanulok mindigis szerettem volna én is kitűnő tanulo lenni és mindig minden nap leultem 5-6orakat tanulni, de semmit nem tudtam, iszonyatosan ritkan ereztem azt az erzest, hogy a munkamert meg is kaptam a jo jegyet, a sok tanulas es soha nem kaptam meg egy harmast sem. Az a tervem, hogy mind a kettobol atmegyek a potvizsgan mar holnap elkezdek rajuk tanulni, gyakorolni. Ti tudnatok tanulasi modszereket ajanlani, nektek mi valt be? Nagyon szeretnek en is 4-es 5-os tanulo lenni szeretnem nagyon ha szuleim buszkek lennenek ram és en is iszonyatosan bolog lennek ha tenyleg jó tanuló lennék, tanulnak én egesz nap nem erdekelne, hogy nincs idom internetezni, pasizni vagy diszkokba jarni, nem is akarok en csak tanulni szeretnek jo jegyeket szerezni egyetemre menni es egy jó munkat a jovoben.
2012. jún. 13. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne mérni, hogy mi a hiba nálad, pl elkalandozik-e a figyelmed (mert úgy könnyen elmegy az 5-6 óra), vagy pl szemüveg kéne, vagy ilyesmi. A kérdésedből nem jövök rá, hogy más tárgyakkal is baj van-e, de ha nem, akkor próbáld azokat a módszereket.
2012. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

látatlanba persze nem lehet semmit megállapítani, de amit érdemes lehet számodra átgondolni, hogy jó-e a tanulási módszered. Főleg, ha kifejezetten a két matekos tárggyal van gond, ahol nagyon előjön, ha valaki nem értve tanul. És sajna nagyon előjön az is, ha az alapok nincsenek meg, ugyanis a korábbi anyagokat készség szinten kéne tudni használni az újabbak elsajátításához.


Amikor otthon gyakorlod a matekot, akkor ténylegesen arra is tudsz koncentrálni, vagy az energiáid nagy részét a szorongás veszi el, hogy 'jaj, én ezt nem tudom, nekem ez nem megy, én ehhez hülye vagyok, már megint egyest fogok írni'? - ez elég gyakori probléma, hogy az emberek egyszerűen stresszelnek a matektól, és magukat paráztatják, emiatt teljesen leblokkolnak, és hiába ülnek le és nézik a feladatokat, igaziból semmire sem mennek vele, mert csak a saját parájukra megy el az idő és az energia.


Amikor matekot tanulsz, akkor megérted a feladatok megoldását, hogy mi miért van, vagy csak próbálod "másolni", magolni az órán elhangzott megoldásokat?

2012. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 c1awzc válasza:
100%

Én sem voltam egy lángész középsuliba matekból, de úgy alakult az életem, hogy egyetemre mentem. Ott egy csomó mindent együtt tanul(t)unk. Beszéld át azokkal az anyagot, akik értik, aztán Te próbáld el elmondani, úgy, hogy egy kvázi tudatlan is megértse.

Ha nem is jön rögtön nagy változás, a tendencia látszani fog a jegyeiden és a tanáraid ezt biztos észreveszik.

Két csapdába beleeshetsz az idő folyamán, tanulj a hibáimból ;)

1: hagyod, hogy erőt vegyen rajtad a "semmit nem tudok érzés" ekkor még azt sem fogod úgy tudni, amit egyébként igen.

2:"én már mindent tudok" hozzáállás: igen, fenyegethet ez a veszély is, ha még most nem is :)

Az elesés előtt jár a kevélység.(Péld 16:18)

2012. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eloszoris koszonom mind a ket valaszt.

Sajnos minden tantargyal van gondom kettes, harmas vagyok mindenbol igy kilencedik evvegen. Igen, en is rajottem, hogy a modszeremen kellene valtoztatni ezert a nyaron kiprobalok nagyon sok fele modszert es amelyik hatasosabb azzal tanulok majd mindent. Igen, a matematikahoz úgy szoktam leulni, hogy 'nem fog menni'.... stb. Nem, Nem mindig ertem a feladatot, hogy mit miert ugy csinaltunk ahogy.

2012. jún. 13. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasnod kéne először. Nagyon-nagyon sokat, és értő módon.


Nem viccelek, nagyon sokan egyszerűen képtelen az értő olvasásra. Tehát arra, hogy nem csak nézem a lapot 10 percig és lapozok, hanem hogy minden mondatnak értem az értelmét, meg tudom fogalmazni a dolgokat más szavakkal is, tudok készíteni olvasónaplót.


A közhiedelemmel ellentétben ugyanis az olvasónapló nem a diákok kínzására kitalált közékori módszer, hanem az értő olvasás tanítója.


Szóval olvass sokat és készíts olvasónaplót, mert ez minden dolog megértésének az alapja.

2012. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én tanácsolom, hogy matematikát egész nyáron tanuld. Ha most abból buksz, akkor jövőre nem tudsz mire építkezni, ismét jönnek a 2-es, 3-asok. A matek az egyetlen olyan tárgy szerintem, amiből ha nem tanultad meg korábban, azokat az alapokat amit pl: egy komplex területszámításhoz tudnod kell (sin, cos, tg, pitagorasz tétel, sinus tétel, cosinus tétel, magasságtétel, szögfelező, rombusz stb.), akkor nem fogod tudni jövőre sem. A többi tárgy kihagyással is tanulható.
2012. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%

jó hogy mindenről lemondanál érte! ha akarsz valamit az már fél siker, továbbra is tanulj sokat, és próbálj meg magadnak kitalálni olyan technikákat, amik bejönnek tanuláshoz...

de sajnos az tény, hogy valaki okosnak születik, valaki pedig nem. és nagyon sajnállak ha a szüleidnek nem volt annyi eszük, hogy gyenge iskolába irassank téged...:/

2012. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!