Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Károli Reformá...

Mit gondoltok a Károli Református Egyetem jogi karáról?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ELTE ÁJK-n vagyok másodéves, de nem élő embernek való ez az egyetem. Főként úgy, hogy nem érdekel a jog, a római joggal is csak küszködök. Csak azért jelentkeztem a jogra, mert szerettem a magyart és a törit. Már így is van egy év csúszásom az ELTE-n, a római jog miatt, amit csak most, másodévben tudok csinálni. 2010-ben iratkoztam be, és akkor vezettek be egy új hülye tantervet, miszerint szinte minden előfeltételes és minden tárgy épül már mindenre. Az állam ugye 12 félévet fizet, az ÁJK pedig alapból 5 év, a hatodik évem pedig a csúszás miatt már megvan. Ha most nem sikerül a római jog szigorlat, én még egy évet nem töltök a semmivel, hanem az lenne a legjobb, ha átmennék egy másik egyetemre. Sokan, akik nem bírják az ELTE-t, a Pázmányra igazolnak át, az is egy alternatíva, de szeretném, ha a Károliról is tudnék infókat, mert az is szóba jöhet. Kérem, hogy akik oda járnak (akár Károli, akár Pázmány, sőt akármelyik másik jogi kar), osszák meg velem a tapasztalataikat. Mit gondoltok, mi lenne a legcélszerűbb megoldás?

Köszönöm előre is, tényleg!



2012. jún. 25. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

hát, igen

"a római jog mondja meg, lesz-e az ember jogász, a polgári jog meg, hogy mikor "!!!

2012. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor sokan nem jogászok ebben az országban, még akkor sem, ha flottul bemagolták és abszolválták a rómát...
2012. jún. 26. 19:47
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem ajánlom neked a Károli jogi karát.Akkor inkább Pázmány...Egyszerűen alig tudnak elhelyezkedni az itt végzettek,a képzés színvonala messze a másik kettő mögött kullog.


egy Károlis

2012. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor te miért a Károlin tanulsz? :) Nem akarsz átjelentkezni a Pázmányra, esetleg az ELTE-re?

2012. jún. 30. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Én pszichológia szakos vagyok, és szerintem itt a legjobb az országban a képzés,ezért járok ide.
2012. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! én elte jogos vagyok, csak szeretném tudatni veled, mint ahogy már egy másik kérdésre is válaszoltam, hogy a 2010-es tantervvel csak jobban jártatok. én 2009-ben iratkoztam, akkor is volt alappanel, meg plusz egy elsőéves alapvizsga, amin nagyon sok embert megvágtak. akkor is minden épült mindenre, ti csak könnyítést kaptatok elsőévre. Ha nem tudod megcsinálni a római jogot az elten/pázmányon/bárhol, akkor ne erőltesd, mert az első év után se lesz könnyebb a dolog.
2012. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, olvastam már mindkettőt. A rómát megcsináltam, az alkotmányjog nem sikerült, harmadjára se. Úgyhogy fél év csúszás bónusz. Nem érdekel a csúszás, én maradok az ELTE-n, eldöntöttem. Vaciláltam, hogy menjek-e át a Pázmányra (kérdés, hogy egyáltalán átvettek volna-e államin? nem tartom valószínűnek), de már döntöttem, maradok. Viszont következő tanévben sem lesz sok kreditem, konkrétan 8-9-et számoltam, úgyhogy ahhoz még muszáj felvenni valamilyen faktot vagy altert, pedig már így is megcsináltam 10 faktot, és az alterből is mindháromfélét (közgaz, filo, stat) a 2 évem alatt. Csak aztán nehogy túllépjem majd a 330 kreditet..
2012. júl. 14. 22:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Te mit tennél amúgy a helyemben?
2012. júl. 14. 22:59
 9/12 anonim ***** válasza:
A helyedben én csinálnám tovább. Az egyik tanár szavaival élve, a jogot bárki el tudja végezni, aki elég kitartó :)))
2012. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom nyomon követed-e a kérdésedet, kedves kérdező, de érdekelne, hogy hogy haladsz?:)
2014. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!