Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Károli Reformá...

Mit gondoltok a Károli Református Egyetem jogi karáról?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ELTE ÁJK-n vagyok másodéves, de nem élő embernek való ez az egyetem. Főként úgy, hogy nem érdekel a jog, a római joggal is csak küszködök. Csak azért jelentkeztem a jogra, mert szerettem a magyart és a törit. Már így is van egy év csúszásom az ELTE-n, a római jog miatt, amit csak most, másodévben tudok csinálni. 2010-ben iratkoztam be, és akkor vezettek be egy új hülye tantervet, miszerint szinte minden előfeltételes és minden tárgy épül már mindenre. Az állam ugye 12 félévet fizet, az ÁJK pedig alapból 5 év, a hatodik évem pedig a csúszás miatt már megvan. Ha most nem sikerül a római jog szigorlat, én még egy évet nem töltök a semmivel, hanem az lenne a legjobb, ha átmennék egy másik egyetemre. Sokan, akik nem bírják az ELTE-t, a Pázmányra igazolnak át, az is egy alternatíva, de szeretném, ha a Károliról is tudnék infókat, mert az is szóba jöhet. Kérem, hogy akik oda járnak (akár Károli, akár Pázmány, sőt akármelyik másik jogi kar), osszák meg velem a tapasztalataikat. Mit gondoltok, mi lenne a legcélszerűbb megoldás?

Köszönöm előre is, tényleg!



2012. jún. 25. 12:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem nagyon követem, mert közben már csináltam egy új fiókot, de néha erre is ránézek. Hát lassan haladok, az alkotmányjog 1-2-t már sikeresen teljesítettem, most van soron a 3. Durva, hogy sokszor mennyire azon múlik egy vizsgád kimenetele, hogy ki volt a szemináriumvezetőd, és hogy az illető megtanított-e arra, amire kellett, vagy csak rutinszerűen darált és nem tanított semmit... ezt az alkotmányjogra értem most, de szerintem minden másra is igaz.

Kötelmi jog sajnos nem jött össze, úgyhogy jövőre ismét nekivágok. Meg Pp. is most van.

Két év alatt nem volt nehéz rájönni, hogy nem érdekel a jog, de ha már eddig eljutottam, megpróbálom végigcsinálni. Közben ugye (2012. szept.) az állami helyeket is befagyasztották, szóval még ha akartam se tudtam volna átmenni akár Pesten belül máshova, akár valamelyik vidéki egyetemre.

Nagyjából ennyi. :)

2014. okt. 5. 12:41
 12/12 anonim ***** válasza:
Na, ha esetleg 8 év után olvasod a kérdést, hogy állsz?
2023. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!