Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eszterházy Károly Főiskola...

Az Eszterházy Károly Főiskola miért nem egyetem még most sem?

Figyelt kérdés
Már a második doktori képzést is elindította, erre felemelték háromra a minimumot. Mindig van valami, amibe belekötnek. Ez valami összeesküvés? Politika? Olyan főiskolák lettek közben egyetemmé, hogy csak fogom a fejemet. Az egri pedig egyike az ország talán öt legrégebbi iskolájának, és a többi négy már rég egyetem lett.
2012. jún. 25. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

"Főiskolaként akkreditálható az intézmény, ha legalább egy képzési, illetve tudományterületen vagy művészeti ágban, több szakon az alábbi pontok szerint választható képzési szerkezetben

a) alapképzést,

b) alap- és mesterképzést,

c) alap-, valamint mester- és doktori képzést,

d) mester- és doktori képzést

folytat.

Rendelkezik a feladatai ellátásához szükséges állandó kutatói, oktatói karral. Rendelkezik a képzéshez és a tudományos kutatáshoz szükséges tárgyi feltételekkel. "


Ezek alapján valószínűleg az lehet a gond,hogy az oktatók tudományos fokozata nem elég magas ahhoz,hogy egyetemként lehessen akkreditálni.

2012. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ez kell a főiskolához, de az egyetemhez? Link is jó.
2012. aug. 1. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
"Egyetem lehet az az intézmény, amely legalább két képzési területen jogosult mesterképzésre, valamint legalább egy tudományterületen, két tudományágban vagy egy művészeti ágban jogosult doktori képzésre és doktori fokozat odaítélésére. A munkaviszony, illetve közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatott oktatók, kutatók legalább egyharmada tudományos fokozattal rendelkezik. "
2012. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Megy a zöld kéz. Végül is minden stimmel, de mégsem lett egyetem és kész.
2012. aug. 1. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!