Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek be kerülhetek így...

Szerintetek be kerülhetek így az egyetemre?

Figyelt kérdés
Túl vagyok az érettségin,de sajnos nem lett valami nagyon jó átlagba 2 és 3-sok. Elmegyek okj.ápolásra(3év) és utána tovább szeretnék menni a Sote-ETK vagy a PTE-ETK-ra. Na most mit kéne tennem hogy meglegyen a pontom vagy még több is hogy összejöjjön hogy ápolónő legyek vagy mentőtiszti szakirányún tanulhassak majd egyszer. Miből milyen érettségit kéne tegyek? Mikért jár még pont.?

2012. jún. 25. 19:02
 1/7 reptoid ***** válasza:
Mondjuk először vázold fel, hogy mid van. Abból rájöhetünk, hogy még mid nincs, és mit tudsz megszerezni.
2012. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
+pont jár emelt érettségiért és nyelvvizsgáért még. ETK-ra kell biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar érettségi mint felvételi tárgyakból 2-nek a pontja, ezeket kéne legalább 5-ösre megírni középszinten (bár ez attól is függ hogy melyik szak). De 3 év alatt még változhat a felsőoktatási pontszámítás.
2012. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van egy érettségim ami 2-es(ritka szar) abból az angolt 3-as és a földrajz amit még előrehozottban csináltam 3-as szintén.(megbántam) :S

Arra gondoltam hogy egy egészségügyi alapismeretekből csináltok emeltet az okj ápolás mellett. Meg egy középfokú angolt szeretnék. És ez még nem elég ugye?:S :D

2012. jún. 25. 19:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál.
2012. jún. 25. 19:16
 5/7 reptoid ***** válasza:
Szóval van egy szín kettes érettségid, amibe becsúszott 2 hármas is. Amiket mellékesen előrehozottan csináltad, jobb is lett, mint a többi, de te mégis bánod. 2 "jó" érettségit kell írnod plusz a nyelvvizsga. Az okj-ért úgyis kapsz pontot, az emeltért szintén - bár az addigra úgyis kötelező lesz szerintem minden szakra, szal így lényegtelen. Lesz 3 éved, tanulói jogviszonyod, ingyen próbálkozhatsz 3 évig 6 vizsgaidőszakban összehozni 2 jó érettségit :D Ha van egy kis szorgalmad, akkor már most rászánod a nyarat, aztán októberben lezavarod mind a kettőt.
2012. jún. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi,te ott tanulsz? :)
2012. jún. 25. 19:29
 7/7 reptoid ***** válasza:
nem
2012. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!