Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen foglalkoznak...

Melyik egyetemen foglalkoznak többet, illetve melyik egyetem a jobb Halmazelmélet és Matematikai logika területen?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ELTE TTK-n nagyon jó.
2012. júl. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Matematikai logikából a BME erősebb. Halmazelméletből jó az ELTE.
2012. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Matematikai logikából a BME erősebb. Halmazelméletből jó az ELTE."


ez személyes tapasztalat?


Csak mert bennem eddig az élt, meg az is a közvetett tapasztalatom, hogy a BMEn alkalmazottabb szemlélettel oktatják a matekot, mint az ELTEn, a matematikai logikának meg elég komoly elméleti része is van.

2012. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát igen. Én is így tudtam. A bme alkalmazott tudományokban jeleskedik tudtommal. Az elte-ről semmi infóm nincs ilyen téren.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még annyit kérdeznék, hogy az szte ilyen téren milyen lehet?

Náluk van Halmazelmélet és Matematikai logika tanszék.

2012. júl. 9. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:
A BME Algebra tanszékén többen is foglalkoznak "elméleti" logikával. Köztük van Sági Gábor is, aki a Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet tudományos főmunkatársa is egyben. Rengeteg logika témájú kurzust kínálnak. Az ELTE-n mindösszesen egy bevezető logika kurzus van a B.Sc.-ben.
2012. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!