Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyibe kerül kb. a tanévkezd...

Gabe013 kérdése:

Mennyibe kerül kb. a tanévkezdés BME-VBK vegyészmérnök alapszakon gólyaként?

Figyelt kérdés

Tankönyvek, felszerelések, adminisztrációs díjak, gólyatábor, egyéb költségek.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. máj. 20. 20:51
 1/2 anonim válasza:

A VBK-t nem tudom pontosan, én BME-VIK-et kezdtem tavaly, de remélem azért tudok segíteni, ha már más nem ír ide. A gólyatábor díja 15 ezer forint körül mozog mindenhol, ehhez hozzáadódik az oda utazás díja(távolságtól függ 4-5 ezer forint), plusz ha visz valamennyi ételt, italt, költőpénz, az is minimum 5 ezer forint. Tankönyvekről én annyit tudok mondani, hogy érdemes könyvtárit kivenni, ott az olvasójegy ára 1400 forint egy évre. Fontos még a diákigazolvány 1500 Ft, igazolvány kép 800 Ft, BKV bérlet 3850 /hó. Felszerelésnek a sima fehér lapot ajánlom 1000 ft 500 lap, az kb egy félévet kihúz, plusz pár toll kb 500 ft. Ami megdobja még, hogy szüksége lesz egy laptopra, vagy számítógépre, ha nincs (~150 ezer forint). Legnagyobb tétel a lakhatás. ha otthon marad az nem kerül plusz pénzbe, de kollégium kb. 9-10 ezer/hó (plusz pár ezer forint az internet igénylés, koli válogatja). Albérlet meg egy másik topicot megér. Tehát összegezve:

Tankönyv(+internet): 1400 Ft

Felszerelés: 1500 Ft

Adminisztráció: 2300 Ft

gólyatábor: 35000 Ft

egyéb: 3850 + lakhatás

2012. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A könyvtárban tényleg megtalálható annyi minden könyvből, hogy az rendelkezésemre áll, ha kell, és nem is kell vásárolni?

Az nagyon jó lenne..

2012. máj. 24. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!