Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg kezdik újra bevezetni...

Tényleg kezdik újra bevezetni iskolákban a tornadressz viselését tesiórákon?

Figyelt kérdés

Most fogok gimibe menni és sokan mondták már hogy kell majd a tornadressz. A házirend tudtommal nem írja, végig néztem már mindent. De mondják hogy kaptak egy új tanárt még valamikor az előző tanévben és kikötötte hogy legközelebb már mindenkitől kérni fogja akit tanítani fog. Valami ilyenről tudok. És most nem csak ez az első észrevételem ebben. Az általános iskola ahová jártam 1-2. osztályos koromban kellett csak hordani, de utáltam utána már nem. 8. osztályba meg már ijesztgettek minket hogy újrakérni fogják igazgató váltás miatt. És rengeteg helyről hallom hogy újra kezdik kérni főleg általánosba. De olyan középsulikról is tudok ahol még mindig kell a dressz kivétel nélkül.

Ha esetleg a házirend nem írná akkor kötelezhet rá a tanár hogy felvegyük? Esetleg abba is beleszólhat hogy vegyünk vagy ne vegyünk rá semmilyen ruhát?



2012. júl. 10. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Az én időmben kötelező volt az egyforma tornadressz,és az iskolaköpeny. Meg volt szabva az is,hogy a szoknyád hossza milyen rövid lehet. Ha rövidebb volt a megengedettnél hazaküldtek átöltözni. Nem engedték a sminket,rágózást. Biztos vagyok benne,hogyha akkor lett volna mobiltelefon,akkor azt is tiltották volna.

Végül is sok-sok generáció fel tudott így nőni,ki tudta az iskolát így járni,és senki nem halt bele.

Néha nem is ártana visszahozni,mert akkor nem lennének ma az iskolákban ilyen ellentétek a diákok között,hogy ki a gazdag és ki nem.


Csak megjegyzem. Angliában ma is kötelező az egyforma iskolai öltözék,és nincs is gond a suliban.

Abban meg biztos vagyok,hogyha vissza hoznák a kötelező viseletet,akkor bele is fogják írni az iskolai szabályzatba.

2012. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előző hozzászólóval, korábban felnőttek generációk különböző előírt ruházatok mellett (mint pl. egyen tornadressz a lányoknak, tornanadrág, fehér trikó a fiúknak, egyen iskolaköpeny).

És nem csak Angliában, de nagyon sok más országban, sőt itthon is komolyabb iskolákban megkövetelik ezeket.

Tehát ártani nem ártana senkinek sem.

Ugyanakkor szerintem ahol eddig nem kérték, ott nem is fogják bevezetni, mert ebben az országban fene nagy szabadság van, mindenki oda van a jogaival, sajnos, ha kötelezettségről van szó, mindjárt diktatúrát emlegetnek.

Egyébként a tornadressznek számos pozitív tulajdonsága van (elég sok tornadressz címszóval ellátott kérdésben olvasni pozitív véleményt), nem kellene annyira fanyalogni tőle.

2012. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az előttem hozzám szólókkal.

Egyébként meg intenzívebb sportoláshoz alapból a tornadressz a praktikus.Nem hiába azt használják a tornászok is.

A fiúknak pedig az atlétatrikó és nem a póló.Azt sem értem sok helyen miért cserélték le az atlétát pólóra.

2012. júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén egyet kell értenem, lány létemre. Nálunk is kötelező volt a tornadressz még gimiben is, pedig 2 éve végeztem. Nem tudom mi ezzel a baj pedig pont arra tervezték hogy testhez álló legyen ne lötyögjön rajtad, és szabad mozgást biztosítson emellett az anyaguk is légáteresztő, nem izzadsz bele. Persze vannak pamut anyagból készült dresszek is amikbe bele lehet izzadni és mivel azok nem olyan nyúlékonyak feszülhet meg kényelmetlen is lehet, na az valóban nem jó. És ennek pontosan az a lényege hogy ne legyen az hogy a gazdagabb divatos márkás tornacuccban tesizik, valaki pedig kínaiban, és ezt akarják megelőzni, ami teljesen egyértelmű. Ha eddig utáltad javaslom minél hamarabb szerezz be egyet aztán otthon amikor senki nem lát még próbáld magadra felvenni és szokj hozzá tornázz benne esetleg kint az udvaron fussál benne vagy menjél ki egy kihaltabb utcára, mert minden suliban lehet az hogy a tanárok az utcára viszi ki futni a diákokat főleg ameddig jó idő van. És azért mondom ezt hogy kezdj el hozzászokni mert akkor kitapasztalhatod hogy mid lóg ki belőle mert esetleg társaságban kellemetlen lehet és meg is előzheted vele a dolgokat. Hidd el végén még meg is fogod szeretni mert próbáld ki hogy mennyire könnyen mozogsz pamut cuccban és mennyire mozogsz könnyebben egy dresszben. nagy különbség van a kettő között amit te is észre fogsz venni.
2012. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Akkoriban még rend volt... jó lenne, ha visszatérnének azok az idők. Senki nem halna bele.
2012. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha én 20 évesen nem haltam bele hogy gimiben végzősként is egész évben tornadresszben kellett tesiznem főleg hogy melegben semmit nem vehettünk rá és az utcán meg iskola udvaron voltunk, akkor te sem fogsz belehalni.

Ha az iskola házirendjében elő van írva hogy kötelező akkor minden további nélkül joga van a tanárnak köteleznie rá. De ha nincs előírva konkrétan akkor a tanár nem kérheti jogosan, de javasolni javasolhatja.

2012. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én most leszek végzős gimiben és eddig nekünk se kérték a tornadresszt, de most kell majd. Páran el is mentünk és megvettük. Felpróbáltam otthon, igazából szerintem tök jó dresszben lenni. Alig várom már a tesiórákat ősszel. Kicsit bevág, de szerintem az normális.
2012. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Csak sima dressz vagy fölé lehet venni rövidnadrágot? Mert ha nem, az emberi jogokat nagyon csúnyán sérti, azt pedig nem hiszem, hogy szó nélkül lehet hagyni egy középiskolában...
2012. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!