Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf oktatásról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

jó néhány ismerősöm járt oda és nagyon rossz véleménnyel vannak róla

például az oktatás színvonala a béka feneke alatt van, négyosztályos gimibe bekerült a waldorf után és félévkor négyből bukott

2012. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
73%
Sajnos az is fogyatékos lesz a waldorfban aki előtte normális volt.
2012. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet a gyereket teljesen burokba nevelni, mert kikerül mi lesz vele.
2012. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
vallástalan, egoista fiatalokat nevelnek a waldorf suliban
2012. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem azért nem érdemes itt kérdéseket feltenni ezzel kapcsolatban, mert a legtöbb esetben csak az egyik oldal fog megszólalni (a nem waldorfosok), így a jó dolgokról nem igazán hall az ember.


Mi sem vagyunk „waldorfosok”, de közeli rokonom igen. Tudom, hogy ők nagyon szeretik (egyelőre csak az óvodáról és az alsó tagozatról van tapasztalat), a gyerekek és a szülők is. Tulajdonképpen bekerültek ezáltal egy „nagy mesterséges családba”, ahol mindent együtt csinálnak a szülők és gyerekek, a szabadidejüket, a nyaralásukat is közösen töltik. Ez nyilvánvalóan remek a gyerekeknek, akiknél könnyebb kezelni az esetleges konfliktusokat is (nem az van, hogy az oviban rád támad egy felbőszült ismeretlen anyuka, hogy a gyereked nekiment az övének, hanem, mivel mindenki ismer mindenkit sokkal jobban meg lehet beszélni a problémákat).


Nekem az a véleményem, hogy az alapelvek remekek a waldorfban, nagyon szimpatikus, hogy nem akarnak minden gyereket beszorítani egy formába, viszont szülőként, felnőtt emberként nekem nem menne ez a nagyon „egymás szájában élés”. Lehet, hogy antiszociális vagyok, de nekem megvannak a barátaim, és nem hiszek abban, hgoy minden szülő olyan jó fej, hgoy új barátként üdvözölném őket, és a szabadidőmben szívesen festenék/takarítanék/farsangolnék/varrnék waldorf-babát, és a többi közösen velük.

A másik érzésem, hogy kicsit túl burokban nevelődnek a waldorfos gyerekek, azzal egyet értek, hogy hadd legyen gyerek egy gyerek, de abban már nem vagyok biztos, hogy jót tesz, ha nem találkozik sokféle emberrel, hanem jobbára egy válogatott társaságban tölti az idejét.

Ami szintén kérdéses számomra az az, hogy jó-e, ha egy az osztálytanító által, különféle szempontok alapján összeválogatott osztályba jár valaki 12 éven át mondjuk.


De ezek a saját érzéseim, a véleményem, és hangsúlyozom, kívülről látom az életet csak!

2012. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

hát ez hülyeség. már elnézést. én Waldorfos vagyok, és ez volt életem legjobb döntése. azóta sokkal boldogabb vagyok, a tanulás jobban megy, az emberek kedvesebbek, a stílusom is jobb lett, és ami a legdurvább: szeretek iskolába járni! ez meglepő, ugyanis eddig max a társaság miatt volt kedvem bemenni. de ide akkor is mennék, ha nem lenne társaság, az órák is jók, emberközpontú minden, és a tanárok közvetlenebbek. nincs az a szigor, félelem.. sokkal-sokkal jobb! és jó lenne, ha akik csak hallanak róla, nem minősítenék le, mert nagyon rossz érzés azt hallani (sajnos gyakran) hogy az egy sz*r, vagy ott fogyatékosok vannak...stb. mert nem így van.

röviden ennyi. és bocsánat a nyelvtani, fogalmazási hibák miatt .

2012. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
19%

az utóbbi voltam, végigolvastam az előttem szóló válaszát. akkor kommentálom, mint Waldorf-gimnazista.

szerintem nincs annyira együtt az egész család-diák-mindenki. jó persze elvileg sokkal több találkozó van mint máshol, de nem kötelező.. csak lehetőségek, esetleg kérések.


a más emberek megismeréséről annyit, hogy szerintem itt pont hogy sok féle ember van. mert itt mindenki a maga stílusában élhet, nem ítélik el, valamint osztálykirándulások alkalmával is különböző, érdekes helyekre utazunk (utoljára erdélyben jártunk). azt hiszem ennyit tudok hirtelen. ha esetleg van kérdése bárkinek, szívesen válaszolok. :)

2012. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Én a 6. válaszoló vagyok. Remélem, nem rám írtad, hogy hülyeség, amit írok, mert én nem minősítettem rosszul a Waldorf nevelési elveket. Ráadásul, mint írtam, a családban is van waldorfos, és több munkatársam/ismerősöm is (szülőként) közéjük tartozik. De persze ettől még a véleményem egy „kívülálló” véleménye, azonban nem megalapozatlan.

Azt gondolom, ha a gyerekek nagyobbak, már bizonyára kevesebb a családok együttléte, de én az óvodás/kisiskolás gyerekeknél azt látom, igenis sokat vannak együtt – az anyukák együtt varrogatnak, vásárokra készítenek kütyüket, kirándulnak, egymás gyerekét iskolába viszik stb. Szóval egy elég szoros közösség. Ami nyilván nem baj, én annyit írtam, hogy nekem ez sok lenne.


Te elsős korodtól waldorfos vagy, vagy később mentél át oda?

2012. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%

kihagytam: tisztelet A kivételnek :)

csak egyszerűen fáj, hogy ok nélkül ilyen durva dolgokat mondanak arra, amit szeretek.._

egyébként második éve vagyok csak itt. de nAgyon jó :)

2012. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!