Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tavaly felvételizők! Hány...

Lujza1819 kérdése:

Tavaly felvételizők! Hány órakor kaptátok az sms-t egyetemi felvételetekről?

Figyelt kérdés

2012. júl. 17. 20:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

én pár perccel 8 után kaptam meg. De kérek mindenkit, h a szokásos műhisztit idén mellőzzétek, h "jajj, nem kaptam még sms-t, akkor lehet, h mégsem vettek fel???" :D:D

Már előre látom, h idén is lesz vagy 100 ilyen kérdés itt gyakorin... Aki elérte a ponthatárt azt felvették függetlenül attól, h megjön-e az sms.

2012. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%
Megvagytok cseszve ezzel a ponthatárral, mi van akkor ha egy helyre 200 embert vesznek fel max. és jelentkezett oda 500? Megmondom, akkor nem vesznek fel mindenkit aki eléri a pontszámot...
2012. júl. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

Jézusom utolsó remélem közöd nincsen a felsőoktatáshoz...


Ha egy adott helyre 200 embert vesznek fel. És mondjuk 197-221 közötti sorszámúak ugyanannyi pontot szereztek, akkor nem vágják el a sort 200-nál és alatta mindenki mehet amerre lát, hanem az egyel magasabb pontot veszik figyelembe, azaz a 196. ember lesz az utolsó akit felvesznek. (Lévén 197-221-ig azonos pontjuk van de max 200-at vehetnek fel.)


És igen, ha 200-at vehetnek fel, és 500 ember mind azonos ponttal (mondjuk 389 ponttal ) jelentkezett, akkor senkit nem vesznek fel. (Lévén megint nem mondhatod, hogy A-tól G-ig mindenkit felvettünk utána senkit, vagy sorsolunk a 200 helyre vagy egyéb...)

De ugyebár ennek a matematikai esélye kisebb mint eltalálni a lottóötöst, így nem is nagyon számol vele senki...


Aki az adott szak ponthatárát elérte mindenki felvételre kerül.

2012. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
Ki beszélt ugyanannyi pontról? Ha van egy szak ahova 200 a ponthatár és teszem azt 10-et vesznek fel, akkor ha van 20 jelentkező akinek több mint 200 pontja van hullani fognak, pedig a ponthatárt elérték..
2012. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom még mindig nem érted.

És még van pofád lepontozni engem :D


Olyan nincs, hogy 10-et vesznek fel, és 20-an érték el a 200-as ponthatárt!


Jézus...


Kezdjük egy példával.

Adott egy egyetem. Ide 30 diákot vesznek fel.

A jelentkezők pontszámai:


200: 10 fő eddig:10

199: 5 fő eddig:15

198: 5 fő eddig:20

197: 5 fő eddig:25

196: 7 fő eddig:32

195: 3 fő eddig:35

194: 2 fő eddig:37

stb,


Nos, mivel 30 főt vesznek fel, így SZERINTED 196 lesz a ponthatár, és 2 embernek azt mondják, hogy BOCSI elérted a ponthatárt de mégse vesznek fel.


Nos, elszomorítalak: NEM így van.


Ehelyett 197 lesz a ponthatár és csak 25 embert vesznek fel, nem töltik fel a keretszámot.

Hiszen nem teheti meg, hogy a 7 főnyi 198 pontos között különbséget tegyen. Mi alapján tenne? Hajszín? Nem? Nemi identitás? Testmagasság? Ugye, hülyeség?

Ezesetben 197 a ponthatár, és 5-el kevesebb embert vettek fel.


A ponthatárt NEM úgy határozzák meg, hogy hasukra ütnek, és azt mondják legyen 200!

Van egy keretszám, és az utolsó olyan hallgató aki még belefér a keretszámba, az ő pontja lesz a ponthatár.


Nem baj ha nem érted, de ne pontozd le azt aki helyetted érti, és még időt-energiát szán a megvilágosításodra...

2012. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
10%
Az utolsó válaszolónak van igaza, az elött elévő nincs tisztában a ponthatárok születéséről... elég sajnálatos
2012. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Szia!


Ott dolgoztam, ahonnan ezek a dolgok kifele mennek. Amikor én ott voltam, egyetlen rendszer vitte még az összes SMS kiküldését!!! Ami azt jelenti, hogy SMS-t kiküldeni sok-sok felvételizőnek nem egyszerre, hanem szépen sorban haladva történik. A számítógépek ma már gyorsak, de sajnos itt szűk keresztmetszet a telefontársaságok kapacitása is.


Kb. este 6-7 körül indul el a folyamat és sorban haladva mennek kifele az SMS-ek, ami több órát vesz igénybe. Akár éjszakába is nyúlik.


Az, hogy valaki megkapja, valaki nem, nagyon egyszerű okra vezethető vissza. A felvételi lapon a felvételizők 10%-a hibásan adja meg a telefonszámát. Ebből generálódnak a rossz helyre küldött üzenetek, aminek általában nem örül az, aki kapja feleslegesen :-) és ilyen egyszerű ok miatt van, hogy valaki nem kapja meg.


Tessék nagyon-nagyon odafigyelni, amikor megadjátok a telefonszámot a lapon, utána pedig akár éjszakáig türelmesen várni! Előbb-utóbb megérkezik az SMS, csak itt most türelem szükséges.


Sok sikert!

2012. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha neten megnézed a felvételinél ott is ki lesz írva a szak mellé hogy felvettek vagy nem nyert felvételt, legalábbis én így emlékszem.,de írjatok ha nem így van.

Mondjuk én 3 éve 21.00 óra körül kaptam meg.

2012. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Just a teenage girl válasza:
20:00
2012. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Rosszul emlékeztek, én kb 22:30 körül kaptam
2012. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!