Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne néhány a kérdésem a...

Lenne néhány a kérdésem a felsőoktatással kapcsolatban, mivel nagy valószínűséggel államilag támogatott képzésre nem vesznek majd fel. (? )

Figyelt kérdés

Nos a kérdések a következők lennének.

- A pótfelvételi eljárás, hogy működik?

- Meddig kell leadnom a jelentkezést?

- Bármilyen szakot jelölhetek pótfelvételi keretein belül vagy csak azt, amit államilag finanszírozott jelöltem?

- Diákhitel. Érdemes felvenni, ha megvagyok szorulva, vagy csak nagyon indokolt esetben, amikor más lehetőség már nincs?


Köszönöm a válaszokat előre is.


2012. júl. 18. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

pótfelvételi eljárás: www.felvi.hu

jelentkezés leadása: www.felvi.hu vagy eduline.hu

szakok jelölése: bármilyet jelölhetsz, de egyébként www.felvi.hu

diákhitel: www.diakhitel.hu és www.felvi.hu, illetve beszéld meg idősebbekkel, szülőkkel, hogy mit szólnak hozzá, megéri e, eladósodnál e, vagy olyat fogsz tanulni hogy lesz miből visszafizetni...


Ja, és ha egy személyes megjegyzés érdekel: Az, aki 18 éves kora után még mindig képtelen használni az oh.gov.hu,felvi.hu,eduline.hu és google.hu,igen fantasztikus és informatív oldalakat, annak nem javasolt az egyetemre való jelentkezés, hiába ért el 500 pontot, hosszú pályafutása nem lesz, mert elrontja az első tantárgyfelvételt, vagy ÖNÁLLÓ TO-s ügyintézést.


Én is jelöltem költségtérítéses képzést, de csak mert a 466 pontom valószínűleg kevés lesz a jogász szakra állami ösztöndíjas képzésen...


Javaslom, tanuld meg egyedül meglelni az infókat, mert semelyik egyetemen sem fogják majd a kezed, vagy hozzák aranytálcán a válaszokat a kérdéseidre.

2012. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:

A pótfelvételi úgy működik, hogy csak azok vehetnek rajta részt, akiket a simában nem vettek fel sehová.

Ha most bárhová felvesznek, akkor nem jelentkezhetsz.

Majd július végén, augusztus elején nézegesd naponta a felvit, akkor jelennek meg róla infók. Így jelentkezési határidő is.

Csak egyetlen szakot jelölhetsz meg, de persze csak azok közül, amiket meghirdetnek.

Nyilvánvalóan csak olyan szakokat hirdetnek meg, ahová a rendes felvételiben nem jelentkeztek elegen, és fel szeretnék tölteni a keretet, szóval álmaid szakját ne itt keresd. Itt viszont szinte kivétel nélkül költségtérítéses képzések lesznek, szóval előrébb nem leszel.


A pénzügyi hátteredet nem ismerem, főleg nem, hogy szakokban gondolkodsz, hogy vajon azokkal megtérül-e később a befektetés.

2012. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második hozzászóló!


Én alapvetően gyűlölöm, ha gyakorikérdések.hu-n valaki taplóskodik, de most az 1. hozzászóló cinikus, rideg válaszával kell egyetértenem. Kedves vagy, hogy a kérdező szájába rágtad azt, amit maga is egy kis józan paraszti ésszel, és kb 3 perc netezéssel megtalált volna, ám ezzel csak továbbra is azt tapasztalja, hogy mindent megcsinálnak helyette, így nem fejlődik, és valóban alkalmatlan lesz az egyetemre. Most gondolj bele, ha hülyeségeket írna neki valaki komoly köntösbe bújtatva, a srác/lány meg elhinné, mert egyedül lusta utánanézni.

2012. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 reptoid ***** válasza:

14:17


Értelek én, de sajnos ennyi erővel ezt az egész oldalt bezárhatnánk. A nyakamat rá, hogy 1000-ből 1 kérdés ha van, amire a választ fél perc guglizás után sem lehet megtalálni. Nekem plusz vesződség nem volt, mentorként, hökös tanulmányi összekötőként minden szeptemberben úgy 400-500 embernek kell a szájába rágnom egyesével ugyanazt, mert elsőre - mikor közösen el van mondva - nem értik meg.

2012. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem, én beleőrülnék a sok értetlenkedő figura miatt...
2012. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!