Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem durva, hogy villamosmérnök...

Nem durva, hogy villamosmérnöknek 240 ponttal, azaz kettes-hármas érettségivel be lehet kerülni?

Figyelt kérdés

[link]


BME-t leszámítva szinte végig 240 van a táblázatban.


2012. júl. 25. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen úgyis lemorzsolódnak, nem kár értük. :)
2012. júl. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De, ezen gondolkodtam Én is....Elbaszták a keretszámokat, sok jó tanulót nem vettek fel olyan szakra eddig is magas volt a ponthatár, műszaki képzésre pedig eddig is bekerült aki tanult rá legalább egy kicsit!
2012. júl. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezért van a legmagasabban datálva a BME villamos. A többi nagyjából annyit is fog érni (eddig is annyit ért, ezentúl még annyit).. :(
2012. júl. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
240 pont nem feltétlen 2-es hármas érettségi. Ha pl mindenen elértél 60%-ot, az hagyományos jegyben a 4-esnek felel meg. Durva, mi? Persze 4-es és 4-es között is van különbség, de ez mindig is így volt, csak amíg nem százalékban értékeltek, addig nem volt ennyire behatárolható. Ennyi, a 240 pont tuképpen két gyenge 4-es, nem pedig kettes-hármas. Különben meg nem egy olyan embert ismerek, akiknek minden szóbeli érettségi vizsgájukra csak egy tételt kellett megtanulniuk, mert le volt zsírozva ki mit húz. Lett is sok ötös... Én meg aki erős suliban érettségiztem csak egy 100%-os minősítéssel büszkélkedhetek, de azt legalább önerőből. Igazságtalan a rendszer, rendesen felvételizni kéne. Úgy több esélyük lenne azoknak akik nem puszira kapták a jegyeiket. Mondom ezt úgy, hogy felvettek oda, ahova jelentkeztem, tehát nem vagyok elfogult.:D
2012. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

na, tegnap este kitrollkodtam magam (de jól esett :D), szóval próbálok értelmes választ adni

a műszaki és infós keretszámokat irreálisan megnövelték, felduzzasztották

az egyetemeknek kell a fejpénz, ezért nem sokat vacakoltak, aki jelentkezett hozzájuk, és megvolt neki a jogszabályi minimum, azt felvették (nézd meg az önköltséges jogász szak ponthatárait, oda is felvettek boldog-boldogtalant)

Véleményem szerint ezzel csak egy baj van: a felvettek háromnegyedét (vagy még többet) úgy kiszórják első évben, minta a huzat

ezek a jelentkezők így elcsesznek egy évet, ahelyett, hogy 2-es matekkal inkább mentek volna valami jó szakmát tanulni

BME kérdéshez: hasonlítsuk össze a BME-VIK-et és a Kandót (villamosmérnök BSc; forrás: felvi.hu)


BME-VIK

villamosmérnöki ANA 1304 582

villamosmérnöki ANK 323 29


OE-KVK

villamosmérnöki (angol nyelven) (Budapest) ANA 81 15

villamosmérnöki (angol nyelven) (Budapest) ANK 19 0

villamosmérnöki (magyar nyelven) (Budapest) ANA 1484 521

villamosmérnöki (magyar nyelven) (Budapest) ANK 331 10

villamosmérnöki (Székesfehérvár) ANA 159 34

villamosmérnöki (Székesfehérvár) ANK 33 2

villamosmérnöki (Budapest) ALA 297 178

villamosmérnöki (Budapest) ALK 199 42

villamosmérnöki (Székesfehérvár) ALA 65 18

villamosmérnöki (Székesfehérvár) ALK 42 3

villamosmérnöki (Budapest) ATK 130 54

villamosmérnöki (Székesfehérvár) ATK 19 2


Igen, jól látjátok - több ember jelentkezett a Kandóra, mint a BME-re

emellett... a BME csak nappalis képzést indít

a Kandó indít részidős képzéseket is (ahogy a NIK, Bánki is)

No mármost! Ki jelentkezik részidős képzésre? Az, aki meló mellett akar tanulni, esetleg második, vagy harmadik diplomát akar szerezni

ezen emberek nagy része (én is :D) a "régi" rendszerben érettségizett - hiába írtam én anno egy piszoknehéz matek érettségit 5-re, középszintűnek számítják be (a mostani közép matekról nem nyilatkoznék, egyszerűen röhej...).

Aki ír egy emelt matekot, kap érte 50 plusz pöttyöt (mire fel??)

a régi érettségiért nem adnak semmit, hiába dicséretes minősítésű...

az pedig, hogy ki mennyi ponttal kerül be,

lehet villogni, hogy nekem beeeee 490 pontom lett, ha analízisből úgy kivágnak, hogy sírva rohansz haza anyuhoz

szal szeptembertől kezdve majd kiderül, ki a tökös legény :D

2012. júl. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tesóm most volt másodéves. Mikor ő jelentkezett villamosmérnökire akkor 200 ponttal vettek fel. Az a 200 pont az annyi, hogy épp, hogy nem bukik. De amúgy ott a nagy részük ki is bukik.
2012. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem felvételt nyerni nehéz, hanem benn maradni :)
2012. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
BME-n nem számít töriből vagy magyarból milyen vagy. Mivel még hiányszakma ők egy magasabb fokon szűrnek, mint az érettségi, első féléves tárgyakkal buktatnak, majd 2. félév végén kreditminimummal rúgnak ki embereket, ez így korrektebb, többen kapnak lehetőséget, nagyobb a szórás.
2012. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!