Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biomérnök vagy Gyógyszerész?

Biomérnök vagy Gyógyszerész?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy ebből a kettőből fogok választani, de melyik?

Jöhetnek ötletek/tanácsok/javaslatok minden egyéb más is:)

Melyik a nehezebb? Hol mi a húzósabb? Mire számíthatok ha elsőre, vagy másodikra jelentkezek?

(gondolok itt pl kémiára, bioszra, matekra stb)


2012. júl. 25. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Bioterrorista!
2012. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedési lehetőségek mindkettőnél egész jók.

A gyógyszerészetin rengeteg kémia van, illetve van matek is, és persze orvosbiológiás tárgyak. Fiziológia, patológia, anatómia, és hasonlók. Ezzel a későbbiekben egy gyógyszertárban, vagy kutatólaborban dolgozhatsz.

Biomérnökin nagyrészt kémia van. Mellette van némi biosz, leginkább mikrobiosz, illetve persze műszakis tárgyak, fizika, géptan, vegyipari műveletek etc. Ez mérnök lévén ipari dolgokra alkalmas, dolgozhatsz gyárban(folyamatirányítás, és hasonlók), vagy a K+F területén.(Leginkább biotechnológia.)

2012. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy mind a kettőn a kémia meg a matek a húzós... biomérnökin a matek, fizika még komolyabban megy, mivel mérnöki, és pluszban lesznek ilyen alapvető mérnöki tárgyaid is, mint a géprajz, és hasonlók. A gyógyszerészen biztosan még durvább a kémia, de a biosz része szerintem egyiken sem olyan durva, de ez igazából függ attól, hogy ki milyen beállítottságú. Az mondjuk biztos, hogy biomérnökként dolgozhatsz gyógyszerészetben is, míg ha gyógyszerészetet tanulsz, akkor biotechnológiával stb- vel, csak átképzések árán foglalkozhatsz.
2012. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából én is matektól félek, habár még előttem áll teljes egészében a kémia emelt is, mert most "jöttem" rá, hogy valami ilyesmi felé kéne kacsingatni... Szóval majd csak kirajzolódik a sorsom valahogy...:]

Ha még valaki tud, valami értelmes írni, nyugodtan írjon :]

2012. júl. 25. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:
A matek tényleg nehéz, de ki lehet bírni. Két félév analízis, azaz függvények, integrálás, deriválás, és egy félév statisztika van a biomérnökin, és azt hiszem a gyógyszerészetin is.
2012. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!