Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A hallgatói szerződést a...

A hallgatói szerződést a kormányváltás eltörölheti?

Figyelt kérdés
Feltételve ha a következő választásokkor nem a Fidesz-KDNP alakít kormányt.
2012. júl. 26. 15:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Persze, esély mindenre van.
2012. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
felvettek, de ebbe reménykedek én is, h 3 év alatt vmi oknál fogva eltörlik/módosítják stb. mert azért 6 évet ledolgozni Magyarországon............
2012. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
nem, hahahaha
2012. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
15%

Milyen kormányváltás, nem lesz itt kormányváltás.

Hajrá Fidesz! :)

2012. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
53%

" mert azért 6 évet ledolgozni Magyarországon......"


Aha. De azért a Magyar Állam által finanszírozott képzést nem utasítod vissza igaz? De a 35-40 dolgozói évedből soknak tartasz 6 évet itt ledolgozni... Grat!

2012. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
50%
Ha 15 évet tanul az ember az adófizetők pénzén Magyarországon, akkor ne derogáljon már szaros 6 évet itt is dolgozni. Külföldi fizetésből meg lazán ki lehet csengetni utólag a tandíjat. Bár rühellem a fideszt az összes intézkedésével együtt, de ebben legalább van némi ráció. Nem leszek ezzel népszerű, 0%-ra számítok, de röhej, hogy mindenki csak a jogai miatt pampog, kötelességről mindenki elfeledkezik. Többek között ezért van halálra ítélve e nemzet. Úgyhogy nyugi, mire vissza kellene fizetnünk a tandíjat, már nem lesz olyan, hogy magyar állam ahova utalni kéne a sok zsét.
2012. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

#2: nos EU-ban vagyunk, megvan a szabad választás lehetősége, ha soknak tartod azt a röpke 6 évet, akkor

a) menj költségtérítéses képzésre

b) tanulj külföldön.

Én meg azt tartom nonszensznek, hogy az én adómból egy nagy rakás totál felesleges bölcsész diplomást képeznek. És mielőtt ebbe kötsz bele: én önköltségesen jutottam diplomához, de ettől függetlenül is Magyarországon dolgozom 10 éve.

2012. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%
16:29 Sajnos tényleg leszavaznak (én felpontoztalak), mert még gyerek agyuk van, nem fogják fel, amit próbálsz nekik elmagyarázni. Szerintem pár év múlva, már rájönnek, h neked volt igazad
2012. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó, és 16:29, idei felvételizőként szívesen pontosítok. A tanulmányok idejének kétszeresét kell ledolgozni Magyarországon, 20 éven belül. Ez egy 5 éves képzésnél 10 év, egy orvostanhallgatónak már 12,feltételezve, hogy nem csúszik semennyit. A hallgatói szerződés mintáját(azoknak,akik nem ismerik, mégis kommentelnek) mellékelem.


[link]


Én magam most önköltséges képzésen kezdem a jogász szakot, mivel a keretszámok nem nekem kedveztek(nem kevéssel csúsztam le az idei pontokról sajnos). Most nem jövök azzal,hogy tavaly így meg úgy lett volna, mert igazam lenne, csak épp nem megyek vele semmire.


Örülök,hogy nem kell aláírnom ezt a szerződést. Aki egy kicsit is képes szöveget értelmezni, az megérti majd a hallgatói szerződés mintájából,hogy miért.


Még annyit hozzátennék,hogy ez az egész, a gazdaság romokba döntése, a felsőoktatás lerontása nem a mi generációnk sara. Arról nyilatkozzanak az előttem szólók, akiknek nem "gyerek agyuk" van, de ölbe tett kézzel végignézték a rombolást.

2012. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
#9: megértem a jelenleg tanulmányaikat megkezdők problémáját, mert valahol ez a szabadságuk korlátozása. Azonban azt is tudom, hogy a korábbi rendszer az EU tagságunk óta leginkább azoknak kedvezett akik csak a jogukat akarták érvényesíteni az országgal szemben, a kötelességüket pedig nem. Nyilván igazságos ez a rendszer semmiképpen se lehetne, de azt látni kell, hogy szegény ország vagyunk, nem engedhetjük meg azt a luxust, hogy kitermelünk állami pénzen egy nagy rakás diplomás szakembert (már ha még egyáltalán képes szakembereket képezni e jelenlegi felsőoktatás...), utána szélnek eresztjük őket azzal, hogy nyugodtan hajtsanak hasznot más országoknak. Ugyanis EU ide vagy oda, egy Svédországban dolgozó orvos csak nagyon-nagyon-nagyon közvetve hajt hasznot ennek az országnak. Konklúzió: ezen az úton (is) rengeteg milliárdot dobunk ki az ablakon.
2012. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!