Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most úgy őszintén, nem lesz...

Most úgy őszintén, nem lesz úgyis sokkal nehezebb, ha már ott vagyok?

Figyelt kérdés
2013 ősztől orvosira fogok járni.(Igen, így fogalmazok, követem Yoda mestert.:) ) Nincs sem bioszból, sem kémiából érettségim, és utóbbit nem is vettem túl komolyan gimiben.(2011-ben érettségiztem.) Viszont most neki fogok állni tanulni, és igenis le fogom tenni 90%-ra az emeltet májusban mindkettőből. Tanárra viszont nem lesz pénzem. Van, aki szerint ez lehetetlen. Most úgy őszintén, nem még mindig sokkal könnyebb, mint maga az első év az orvosin?
2012. júl. 26. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Kinek mi a nehéz:) Igazából teljesen más a kettő.

Az érettségin az a nehéz, hogy bármit adhatnak. Nincs igazán behatárolva. Néha olyan feladatokat találnak ki, hogy a fülem kettéáll. Nem elég hozzá megtanulni az anyagot, gondolkodni kell, számolni. Még szóbelin sincsenek tételek megadva...


Ezzel szemben egyetemen nagyjából tudod mit várnak el. Szóbelin meg vannak adva a tételek, nem meglepi a dolog. Igaz, van, hogy 200 tétel van egy tantárgyra, de legalább van tételsor:D


A másik dolog, hogy az érettségit egy ében kétszer tudod megpróbálni. Egyetemen ezzel szemben van 3 vizsgalehetőséged, ha az sem jön össze, ott a vizsgakurzus (igaz, nem minden tárgyból), ha az sem jön össze, akkor -1 év, de legalább már bent vagy.


De amúgy egyáltalán nem lehetetlen. Fel lehet rá készülni, csak kitartás kell hozzá.

Szerintem ha ezt akarod csinálni, akkor ne hagyd, hogy lebeszéljenek.

2012. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én tavaly érettségiztem, okj-ra jártam egy évig közben ősszel egy 88%-os emelt matekot letettem (mondjuk azt gimiben sokat tanultam), aztán januárban elhatároztam, hogy leteszek egy emelt fizikát (soha nem tanultam előtte, a fizikaórák meg se voltak tartva) és jelesre érettségiztem májusban. (bár a 90% nem lett meg, ez többek közt annak is betudható, hogy a férfi vizsgáztatók megszívattak, mert lány vagyok). ezzel csak azt akarom mondani, hogy kevesebb mint 5 hónap alatt felkészülve nulláról megírtam egy 80%-os fizikát, neked jövő évig simán összejöhet a 2 emelt 90%-ra!! sőt én a helyedben már októberben is jelentkeznék érettségire!


de tudd, h elég sok lemondással jár, h ilyen sokat fogsz tanulni. nekem az segített, hogy beosztottam az időt, mely hónapokban melyik év tananyagát tanulom meg és nagyon tartottam magam hozzá!


tanár nélkül is lehetséges, de jobban haladsz, ha van segítséged. ha nem értesz valamit mondjuk és nincs senki akit megkérhetnél h elmagyarázza... az eléggé visszavet a teljesítményedből.

2012. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!