Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számolja a pontjaimat...

Hogyan számolja a pontjaimat a felvi.hu kalkulátora?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy úgy kell, hogy összejönnek a tanulmányi eredményből meg az 5 éreettségi tárgyból a pontok (legyen mondjuk 140) + összejön két érettségi tárgyból a pont (legyen 150) És az egyiket duplázni kell. Ez igaz? Akkor jelen esetben 300pont van és nem 290? A felvi.hu összeadja őket. + amit bejelöltem szakot oda kell a matek + biosz, vagy kémia.... vagy töri vagy közgáz. Ha megadok mondjuk 70%-ot a törinek, 60-at a közgáznak de azt emelt szinten akkor a közgázt számolja nem a törit tehát az érettségi pontok 60+ a matek. Ez hogy van?
2012. júl. 26. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Beírod az eredményeid és a kívánt sulit és ő automatikusan kiszámolja.

[link]

2012. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Látom nem olvastad el amit a kérdés alá írtam.
2012. júl. 26. 23:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak az érettségit duplázhatod, de akkor a tanulmányi pontok nem számítanak. (így igen 300 pontod van, ha az a 2 érettségi tárgy olyan, amit az egyetem kért)

Pont számítás:

1. Év végi jegyekből számított pontok (max 100) + az összes érettségid százalékának az átlaga (max 100) + két olyan érettségi %-a, amit a szakra kérnek + többlet pontok

2. Két olyan érettségi százaléka, amit az intézmény arra a szakra kér és ezt lehet duplázni, így jöhet össze belőle max 400 pont + többletpontok (max, 100)

Melyik szakra kell? Mert ha elfogadja úgy, hogy töri+kötgáz (pl: gazdasági szakokon), akkor: 70+60x2+50=310 pont. De ha természettudományi, akkor oda gondolom a matekot kérik+valamilyen természettudományi tárgyat.

2012. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kell a matek+ (sok tantárgy felsorolva) vagy töri, vagy közgáz

nekem közgé lesz emelt szinten valószínű, hogy az rosszab lesz, mint a töri és a kalkuláló a közgázt számolja hozzá de akkor az igazi számításba nem muszály a közgázt csak azért, mert az az emelt?

2012. júl. 26. 23:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem te döntöd el, hogy mivel számol. Azzal fog számolni a rendszer, amivel a legtöbb pont jön ki. A közgázt nem fogja beleszámolni, ha mondjuk a törid meg a matekot sokkal jobb lett, viszont, ha nem számolnak a közgázzal, akkor a +50 pont se jár.
2012. júl. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem értem.. miért nem jár? Az független tőle hisz van egy emelt érettségim akkor miért nem számolják bele az 50 pontot?
2012. júl. 27. 00:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert csak akkor jár, ha számolnak vele. Én is így jártam az angollal.
2012. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor nicns mese, bele kell húzni a közgázba és a matekba
2012. júl. 27. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!