Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! A 2012-es pontkalkulátorr...

Üdv! A 2012-es pontkalkulátorral kiszámoltam a pontjaimat és 130 jött ki. Ez lehetséges? További információ lent!

Figyelt kérdés

Lehetséges,hogy 130 pontom jött ki a 2012 es pontkalkulátorral...a jegyeim azok ezelőtti év és idei év végén:



Tavalyi:

Informatika: 4

Matek: 2

Magyar Nyelvtan és Irodalom: 4

Történelem: 4

Angol : 3


Idei:


Informatika: 4

Matek: 2

Magyar Nyelvtan és Irodalom: 5

Történelem: 5

Angol : 3


Az érettségik pedig %-ban:


Informatika: 73

Matek: 20

Magyar Nyelvtan és Irodalom: 80

Történelem: 80 ,de lehet emelt lesz belőle ami kb 50% ra sikerülne ergo + 50 pont

Angol : 30 % Emelt szinten,ergo + 50 pont


Lehetséges,hogy így 130 pont jön ki?Nem kevés kicsit?Nem várok 500 at,meg 400 at ,de azért ezt keveslem...HH és HHH nem vagyok..


2011. okt. 4. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem számolgattam, de ránézésre nem igen. Milyen szakra mennél? Melyik kalkulátorral számoltad? Egy rakás olyan van a neten, ami nem ér egy nagy kalap szart se.

Jobb lenne, ha utánanéznél hogy kell kiszámolni, elővennél egy papírt és egy ceruzát és kiszámolnád magadnak.

2011. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ezzel számoltam.Nem hiszem,hogy jó.Kb 300 pontomnak kéne ,hogy legyen.

2011. okt. 4. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:
a felvi.hu-n van a legjobb kalkulátor
2011. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nah pl. ez egy tipikus példája a "kalap szarnak". Ha utánanéznél, akkor tudnád, hogy attól függően, hogy egy adott szakon mik a felvételi tárgyak, a különböző szakokon különböző pontok jönnek ki. Ennél a kalkulátornál be sem kell írni, hogy hova akarsz jelentkezni, ergo ki sem tudja számítani a pontjaid, hiszen nem tudja, melyik tárgyakat kellene néznie.

A másik, hogy nem lehet plusz érettségit hozzáadni, holott jó pár szakon nem elég az alap 5 tárgy, minimum hatnak kell lennie.

Ezen kívül az emelt érettségiért járó pluszpontot mindig beleszámolja, holott csak akkor jár érte pont, ha az adott szakon felvételi tárgy.


Felvi.hu-n lévő kalkulátor jó, a többi szar. De mon dom, inkább nézz utána, és számold ki magad, az biztosabb.

2011. okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Legjobb esetben 320 pontod lenne, ha valamilyen bölcsészetre jelentkeznél (töri,magyar).Ez a két érettségi tárgy duplázásával jön ki.

Az angol emeltért nem kapnál plusz pontot, mert az csak 40% felett jár,akkor is plusz 40pont.

Ha pl. Informatikára mennél,vagy olyan szakra, amihez a matek vagy az angol is kell,akkor reális az a 130 pont.

2011. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Melyik kettő e felvételi tárgyad? Anélkül nehéz kiszámolni, mivel azok adnak 200 pontot, a másik 2000 az tanulmányi pontok, így nem csoda ha kevés pontod lett. :D

Nekem 128 pont jött ki a tanulmányi pontjaidra (ami max 200, az angol-matek nagyon lehúzza az átlagod). Lehet elszámoltam, de nagyságrendileg stimmel. Ehhez jön még 50 plusz (a törit én középnek vettem). De azt nem tudjuk, hogy melyik két tárgyad számítod be, hova akarsz menni?

Ha angol+töri a két tárgy, akkor 30+80=110, meg 128 meg 50 plusz, az összesen 288.

2011. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben!Köszönöm!Talán most néztem utána...ezért tettem fel a kérdést..ez azt hiszem bekategorizálható egy utánanézésnek..ha nem az se baj..amúgy köszönöm még 1 x a válaszokat..A Felfi.hu-n még a tavalyi pontszámító van,nem?Most ami lesz 2012 től az a pontozás a felvis kalkulátorra nincs ütemezve,ergó az még a régi pontozással számol,nem?
2011. okt. 4. 21:57
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, az lemaradt, hogy remélem ilyen eredménnyel nem akarsz továbbtanulni, vagy kijavítod, mert elég rosszak.

Az emeltért 40%-tól jár a pluszpont? Valamiért 20 rémlett, erre nem figyeltem, mondva hogy ha ennyit érek el, akkor már úgyse vesznek föl és már tökmindegy. :D

2011. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
történelem,és magyar nyelvtan irodalom kell,meg esetleg angol...
2011. okt. 4. 21:59
 10/13 A kérdező kommentje:
egy idegen nyelv (angol nyelv vagy francia nyelv vagy német nyelv vagy orosz nyelv) vagy biológia vagy magyar nyelv és irodalom vagy matematika vagy történelem
2011. okt. 4. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!