Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudom kiszámítani a...

Hogyan tudom kiszámítani a felvételi pontjaimat az egyetemhez.2008-ban érettségiztem, azóta úgy tudom, hogy megváltozott a rendszer. Hogyan tudok az én érettségimmel számítani?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2005 óta nem változott a rendszer. a legegyszerűbb számítási módszer, amit könnyedén el lehet végezni fejben is, az a "duplázás":


Kiválasztasz két érettségi eredményt amit az adott szakhoz elfogadnak (ezt a felvi.hu-n megtalálod), összeadod őket és megszorzod kettővel. Ez az alap pontszámod. Ehhez még jönnek a többlet pontok, ami max 100 lehet. Pl nyelvvizsga 28, emelt érettségi 50 (de csak olyanért jár, ami beleszámít az alap pontszámba).

2012. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a két tárgy lehet matek, irodalom, bármi? vagy csak választott tantárgyak pl. biosz?
2012. júl. 26. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ide szépen beírod az évvégi és az érettségi eredményeidet, nyelvvizsgát, hátrányos helyzetet, és szépen kiszámolja neked hány pontod van.

2012. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah és beállítod hogy melyik egyetem, melyik karára, azon belül melyik szakra szeretnél jelentkezni.
2012. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt ki tudod számolni.

[link]

2012. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha dupláznék, akkor azt hogy tudom beállítani? Mert mindenképp kéri a félévi, évvégi bizonyítványt is.
2012. júl. 26. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindent írjál be és ő automatikusan azt számolja amivel neked több pontod lesz.
2012. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írj be mindent, aztán úgy számol, ahogyan neked kedvezőbb.
2012. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!