Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van olyan nagy különbség...

Miért van olyan nagy különbség a kéz egyetem között?

Figyelt kérdés
A debreceni egyetem élelmiszer mérnöki karán 351 a ponthatár viszont a szegedi egyetemre meg 311 volt! Úgy tudom, hogy mindkét egyetem elég jó!
2012. júl. 27. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a debreceni egyetemre jelentkezők közül 351 pontja volt a legutolsó embernek aki még belefért a létszámba, a szegedi egyetemre jelentkezők közül pedig 311 pontja volt annak a szerencsés személynek aki még belefért a létszámba.
2012. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából ennyi. Szörnyülködöm azon, amikor valaki a ponthatárok alapján ítél meg szakokat, és pl. a BME-n legyint a villamosmérnök szakra a maga 390-es ponthatárával összehasonlítva más szakokkal. Aztán megismeri a valóságot...
2012. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21:14 Igen, ezt én is utálom, TTIK-s révén, mert mindenki lenézi az ide járókat, pedig az egyik legnehezebb kar
2012. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Könnyű bejutni, K.RVA nehéz benn maradni..
2012. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
gondolom mert az SZTE 3szor annyi diákot vehet fel, mint a DE és a végére már csak alacsonyabb pontú emberek maradnak. de ahogy már előttem is mondták, lókakit se számít az erősség megítélésében, hogy mennyi volt rá a ponthatár.
2012. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!