Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan folyik az oktatás a...

Hogyan folyik az oktatás a fősulikon/egyetemeken?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy engem felvesznek egy adott szakra. Másokat is felvesznek oda de mi nem leszünk egy "osztály" vagy mégis? Meg órákra sem feltétlenül együtt járunk. Előfordulhat, hogy olyannal járok egy előadásra aki velem nem is egy szakra jár csak van ugyan olyan tantárgyunk?
2012. júl. 27. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen lehet olyan, hogy nem egy szakra jártok de egy órátok van. Lehet olyan is, hogy egy alapképzésre és egy felsőfokú szakképzésre járóknak van közös órájuk. Olyan,is lehet, hogy a csoport társaddal nem egy órára jártok mert nem azt az órát vette fel mint te. Bár olyan, hogy soha nem találkoztok azért olyan nincs.

Nincs osztály csoport van, de ebbe sok különbség nincs.

2012. júl. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És egy csoportba kb hányan vannak? 20-30-40? Van olyan, hogy a csoport találkozik valahol mindenképp?
2012. júl. 27. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem osztály lesztek, hanem egy évfolyam, csoporttársak stb. Mi 250-en kezdtük a szakot, tehát ennyien voltunk csoporttársak. Voltak olyan órák, amik csak egy időpontban voltam meghirdetve, mindenki akkorra vehette fel, ha jó neki az időpont, ha nem. De voltak kisebb látszámú órák is, meg gyakorlatok stb. (ez függ a szakodtól, én TTIK-s vagyok, nekünk sok a labor stb, de ilyen anglisztika stb szakon úgy tudom szemináriumok vannak)

És előfordulhat olyan is, hogy felsőbbéves jár veled arra az órára, mert nem siekrült neki, ezért következő évben megint fel kellett vennie. És lehet hogy másik szakról van az ember. Pl. Én biológia szakon vagyok, de volt olyan órám, ahol össze voltunk vonva a fizikusokkal, kémikusokkal meg molekuláris bionikásokkal is.

De szabadon választható tantárgynál, amiből általában meg van harározva, h mennyit kell teljesíteni diplomáig, ezek iylen kicsit könnyebb tárgyak, mint a kötelezők és nagyon sokféléből lehet válogatni. Itt teljesen más szakokról is gyűlhetnek a népek, mert mindenkinek meg van hirdetve, szóval voltak orvosisok stb.

2012. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy a fő tárgyakon nagy előadóban voltunk a szaktársakkal. Ők azonos szakon voltak velem, de nem feltétlenül azonos évfolyamon. (Voltak akik felettem és voltak akik alattam jártak.)


Volt olyan nagy előadós előadásunk, ahol más szakról is voltak velünk, ugyanúgy több évfolyamból.


Valamint a gyakorlatok nagy része csoportokban volt, de semmi szisztéma alapján: ahogy fel tudtad venni a kurzust.

Létszám a terem befogadóképességétől függött általában.


Végül a szakirány felvétele után már a szakirányos tárgyak kis csoportban mentek, mert csak 15-en voltunk. De más szakirányt felvett hallgatók (másik szakirány 100 fős volt!) ugyanúgy nagy előadóban voltak, mert oda fértek be.

2012. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!