Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van olyan orvosi egyetem...

Van olyan orvosi egyetem Erdélyben, ahol magyarul is folyik oktatás?

Figyelt kérdés
Aki tud, pár szót arról is írhatna, hogy hogyan lehet bekerülni pl. Magyarországról, mik a követelmények stb.
2012. jan. 7. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elvileg van 1, gyakorlatban fel magyar oktatas folyik a vasarhelyi egyetemen. En ott kezdtem,ott is hagytam, mara mar ott tartunk,hogy az igert teljes magyar szak helyett, a fel magyar szakot is el akarjak torolni. A gyakorlat azaz az orak tobbsege romanul folyik, es arra szamits,hogy magyarorszagi magyarkent fognak egy paran utalni. A szemetebb ottani magyarok azert mert magyarorszagi magyar vagy, a roman tanarok azert,mert magyar vagy. En ezt tapasztaltam,aztan itt lehet hosies odakat zengeni a magyarok osszetartasarol, messzirol jott ember azt mond amit akar,ahogy mondani szokas...Nem eri meg oda menni. Foleg,hogy 2.evtol kotelezo ott gyakorlatozni,es alapbol ugy kezelnek,mintha roman lennel,legalabbis ugy kell tudni a nyelvet a korhazban. Elso evben meg roman nyelvvizsgat kell tennia z egyetemen,ami also hangon is 50 ezer forint,de meg el se ismerik Romaniaban se,csak az egyetemen.:D Azt hiszem mindent elmondtam,ha van eszed nem mesz oda,de ha szenvedni akarsz,akkor a lehetoseg elotted is adott.
2012. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja es elso ev az azert szuper,mert magyarorszagikent nem fognak neked ott helyet biztositani a gyakorlathoz, muszaj otthon keresned,itt meg nem fogsz kapni,mert nem itt tanulsz.:D hehe,en is igy jartam. MOst egy masik orszagban tanulok orvosin.
2012. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Na ez remek... Köszönöm, hogy leírtad! Most hol tanulsz és milyen nyelven? Ott mik a tapasztalatok?
2012. jan. 7. 11:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Irorszagban tanulok, hat kicsit furak az irek, de amugy itt nem tapasztaltam azt a megalazast,es kinezest,mint Romaniaban. Viszont,ha a csaladom msot tenyleg kikoltozik Nagy-Britanniaba,akkor oda megyek, mert bar hatalmas a tandij,ha vegzel siman visszafizeted,es az egyetlen europai orszag,ahol magyarkent felvehted az ottani hitelt,ugyanis a magyarral kitorolheted.
2012. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ja es az a hitel teljeskoru,nem ugy mint otthon,kapsz 400-at pro ev es nem eleg meg a lakhatasra sem. Ott kapsz tandijra,lakhatasra,meg szorakozasra is. Persze ha teheted ne hitellel indulj,de szerintem sok magyar csak igy tud kulfoldon tanulni. Egyebkent eloszor eszaki orszagba mentem volna,de hiaba "ingyenes" az oktatas,ha a megelhetes dragabb,mint akarmelyik orszagban a tandij...
2012. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja es sajna nincs orvosi angolul:((( pedig Svedorszag,Finnorszag szerelmese vagyok
2012. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Melyik orszag erdekelne teged? Csak azert mert anno, en gyakorlatilag minden europai orszag felveteli rendszeret atfutottam,es igy dontottem, tehat deltol-eszakig minden meg volt. Angolul el tudod oket olvasni,a baj az az,hogy angolul nem tudsz majd tanulni csak angol nyelvteruleten.
2012. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Olaszországon, esetleg Németországon gondolkodom még, de ezt max. Erasmusszal szerintem. Azért szerettem volna Erdélybe menni, mert egyrészt imádom magát a helyet, az embereket, sok ismerősöm van arrafelé, ráadásul gondoltam az is végezhető magyarul, tehát tökéletes. :S Igazából az a baj, hogy beszélgetek angolul is németül is, de egyikből sem vagyok olyan szinten, hogy ezeken a nyelveken tudjak tanulni...


Sokban különbözik egyébként az ottani rendszer az itthonitól? Hanyad éves vagy?

2012. jan. 7. 15:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Sokban, ossze se lehet hasonlitani. Egyebkent ott pl. a fogorvosi hosszabb,mint itthon,es minden szakosodas. De maga az alapkepzes is eg es fold. Amugy en se tudtam angolul,plane,hogy nemetes voltam:D 1.5evet kihagytam es lam most mar 3. eves vagyok az orvosin. Nem kell beparazni. Egyebkent en a helyedben nem mennek Erdelybe,en is amiatt mentem amugy,amiert te,vannak ismerosok sot csaladtagok,illetve nem beszeltem nyelveket. Megbantam,mert utana az az evem is eluszott a felvetelire szant evem is ez mar ketto(mert ott direkt felveteli van,biosz/kemia/fizika), es meg utana 1.5evet ki kellett hagynom,hogy angolbol felsofokon legyek a nullarol. Ugyhogy en a helyedben most mar okosabb lennek es eleve ezezl kezdenek,mert lehet 1.5ev soknak tunik,de majd kesobb visszasirod.:) Na,de te tudod...
2012. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Marmint az erdelyi rendszer kulonbozik sokban(apum itthon vegzett ezert tudom.)
2012. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!