Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SÜRGŐS! Hol találom meg...

SÜRGŐS! Hol találom meg pontosan a jogszabályt, ami kimondja, h a tanuló mely tárgyakból jelentkezhet érettségire (attól függően h tanulta-e vagy sem), illetve h ezek az érettségik EGYENÉRTÉKŰEK, tök mindegy, hogy előrehozott, rendes vagy kiegészítő?

Figyelt kérdés
én ezt hiába olvasgatom ( [link] ezeket nem mondják ki benne..
2012. aug. 1. 09:17
 1/2 sarto93 válasza:

Szia! A jogszabályról sajnos nem tudok, de úgy tudom, bármilyen tárgyból tehetsz érettségit a kötelezőkön kívül (én pl. olaszból tettem, de volt ismerősöm, aki médiából, illetve társadalomismeretből). Ha előrehozottan teszed, de még van 1 éved hátra abból a tárgyból, akkor osztályozóvizsgát kell előtte tenned (de gondolom, ezt tudod). Ezek az érettségik egyébként szerintem egyenértékűek, hiszen én is előrehozottan tettem angolból középszintűt, majd utána emeltet, de mivel az előrehozottam jobban sikerült, az került a bizonyítványba. A kiegészítőről sajnos nem tudok semmit, de szerintem az sem különbözhet sokban a másik kettőtől, mármint érték szempontjából.

Remélem, azért segítettem egy picit :)

2012. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ! én már leérettségiztem, külföldre szerettem volna menni, de nem fogadják el a kiegészítő érettségiket, csak amik a bizonyítványban benne vannak. arra kellett volna a jogszabály, h az arcukba vágjam, de most már mindegy...
2012. aug. 9. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!