Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megszűnik az előrehozott...

Megszűnik az előrehozott érettségi a nyelvi és informatika tantárgyak kivételével. Téged ez hogy érint?

Figyelt kérdés

Az iskolámban már rengetegen jelentkeztek az augusztusi osztályozó vizsgára, hogy különböző tantárgyakból érettségizhessenek. Ma futótűzként jött a hír, hogy a kormány két tantárgy kivételével eltörölte az előrehozott érettségi vizsga lehetőségét. Az intézkedés nyilvánvalóan anyagi megfontolásból történt, így kevesebb érettségi vizsgát kell intézményi szinten tartani, ezáltal visszaszorul a vizsgabizottság munkája is.


Miért nem gondol a kormány azokra, akik ambiciózusan már előre készültek előrehozott vizsgáikra, plusz fakultációs órákat vállaltak, osztályozó vizsgára jelentkeztek, esetlegesen pénzért magántanárhoz jártak? Az ilyen törvények foganatosítása előtt igazán lehetne néhány éves átfutási idő, ami megelőzi azt, hogy az előrehozott érettségi vizsgára készülő tanulók a közoktatási rendszer átgondolatlan intézkedéseinek áldozataivá váljanak.


2012. jún. 6. 16:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

"Az ilyen törvények foganatosítása előtt igazán lehetne néhány éves átfutási idő"


Naponta változtatják még az Alaptörvényt is. Köszönd meg a szüleidnek, akik a Fideszre szavaztak. És az első választáson jól fontold meg kit választasz!

2012. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

én is pont most beszéltem tesómmal, hogy bizony ennek több éves átfutási idő kellene. a kérdező szülei nem feltétlenül szavaztak a fideszre, inkább, ponthogy nem szavaztak senkire.


na mindegy, más tészta.


tehát én most tettem előrehozottat föciből, ami király, de most hogy van ez az info? terveim között az szerepel, hogy: nyáron osztályozóvizsga infobol, ősszel középszinttel bebiztosítom magam, majd jövő tavasszal,tehát 12. évvégén emeltezek. ez lehetséges? mert most valaki azt írja, hogy nem, van, aki azt, hogy igen. mi az igazság?

2012. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
ja, és ha a sulimban nincs őszi érettségi, elmehetek máshova?
2012. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

"nyáron osztályozóvizsga infobol, ősszel középszinttel bebiztosítom magam"


Honnan tudod, hogy infoból nem törlik el az előrehozott érettségit mondjuk holnap? Ennél a kormánynál 1 napnál hosszabb időre én már semmit sem tervezek biztosra.

2012. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
nem tudom.. tehát akkor ne tervezzek semmit, és szarjam le? vagy mit akarsz ezzel mondani? engem tényleg foglalkoztat ez.
2012. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
utálom ezt az egészet. ha már úgyis aláíratják velem a hallgatói szerződést egyetemen, hadd legyen már meg a jogom úgy megtenni a felvételiket, ahogy én akarom, vicc az egész. mi lesz a következő? már azt is hallottam, hogy nem lesz duplázás. szerintem fel fogják őket gyújtani.
2012. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#1: Szerintem semmi szükség a személyeskedésre, szóval inkább kerüld el ezt a kérdést jó nagy ívben. Sztereotipizáló f@szkalap.


#2: Amennyiben még nem teljesítetted az iskolád tantervében meghatározott követelményeket informatika tantárgyból (vagyis nem tanultad X évig), osztályozó vizsgát kell tenned, majd ezt követően érettségizhetsz. Ellenkező esetben nincs szükséged osztályozó vizsgára, csak ki kell töltened az érettségire való jelentkezési lapot.


Abban az esetben, ha az iskolád az adott időszakban az adott vizsgatárgyból nem érettségiztet, a vizsga helyszínét az Oktatási Minisztérium fogja kijelölni.

2012. jún. 6. 17:29
 8/26 A kérdező kommentje:
#6: A duplázásos pontszámítás eltörléséről én is hallottam már, tud erről valaki konkrétumot?
2012. jún. 6. 17:29
 9/26 anonim ***** válasza:
Szuper, ennek örülök, tehát nem lehetetlen, csak intézkednem kell. Igen, azért kell osztályozóvizsga, mert jövőre még lenne info (Bár nem tudom, itt az iskolai házirend mérvadó, vagy az infoval töltött órák száma? csak mert ide időközben íratkoztam át, és volt infom 9. osztályban, a mostani osztályomnak meg nem, ezért van 12. osztályban is.) Tehát egy random suliban fogok érettségizni. Ez jó, nem jár semmi hátránnyal, ugye? Amúgy sincs rózsás kapcsolatom az informatika tanárommal.
2012. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
semmit nem tudok róla, kicsit kétségbe is vagyok esve, az elég ciki lenne, főleg, hogy mindent arra alapozok, meg a nyelvvizsgára.
2012. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!