Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valami új törvény megváltoztat...

Valami új törvény megváltoztatta az előrehozott érettségiket?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy jövő évtől csak nyelvekből és informatikából lehet előrehozott érettségit tenni. Ezekből is csak a legutolsó évben, amikor tanulom. Ez azt jelenti, hogy ha 12. osztály végéig tanulunk az iskolában németet, akkor jövő ősszel (11.-es leszek) nem tehetek előrehozott érettségit belőle, csak 12. év elején?? Vagy ez hogyan van, valaki elmagyarázná?

2012. jún. 8. 22:39
1 2
 1/18 reptoid ***** válasza:
Még 12. év elején se, csak amikor ballagsz.
2012. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Csak nyelvekből és informatikából lehet. DE csak akkor ha befejezted a tanulmányaidat belőle. Tehát előre megcsinálta d a negyediket.
2012. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Amúgy jövő utántól
2012. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Már idéntől!
2012. jún. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szóval ha osztályozó vizsgát teszek a 11. és 12. évfolyamból, akkor jövő ősszel érettségizhetek?
2012. jún. 9. 07:41
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem törvény, kormányrendelet, 65. számú Magyar Közlöny a kozlonyok.hu-n. Idegen nyelvből továbbra is érettségizhetsz előrehozottan, ha van osztályozóvizsgád (azt még én sem látom pontosan, hogy ebben az évben lehet-e még októberben is, vagy már idén ősztől is csak a májusi időszakban, mert ellentétes értelmezésekkel találkoztam).
2012. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Változnak az előrehozott vizsgák jelentkezési szabályai is, csökken az egyedileg akkreditált, a művészeti, valamint az idegen nyelven letehető érettségik száma. Előrehozott érettségi vizsgát kizárólag idegen nyelvből és informatika tárgyból lehet tenni akkor, amikor az adott iskolában a vizsgára felkészítő tantárgy oktatása a helyi tanterv szerint befejeződik. A sikertelen előrehozott vizsgát a rendes érettségin javíthatja ki a diák.


A szabályok 2012. szeptember 1-jén életbe lépő változtatásával egységesebb, átláthatóbb és költséghatékonyabb vizsgarendszer jön létre – értékeli az oktatási államtitkárság."


[link]

2012. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

akkor én ezt most annyira nem értem... én ma bementem az igazgatóhoz, 11. osztályos vagyok, mondtam neki, hogy ősszel akarok érettségizni belőle, de még jövőre lenne infónk. erre adott egy augusztusi időpontot, hogy akkor jelenjek meg osztályozóvizsgán, és egyből tudok jelentkezni az őszi érettségire.


akkor most ez nem így van? nem értem már.

2012. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
bocsánat, előző vagyok: tehát végig informatikáról van szó.
2012. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Most már én sem értem. Ha én most 10.-es vagyok, és ősszel akartam németből érettségizni, akkor ha megcsinálom augusztusban az osztályozót, akkor nem mehetek ősszel, csak év végén?
2012. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!