Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha pótfelvételin vesznek fel...

Ha pótfelvételin vesznek fel valakit, csúszhat a tárgyfelvétellel vagy ugyanúgy indul, mint a többiek?

Figyelt kérdés

Szóval nem értem, hogy van ez az egész... Ugye 29-én kiderülnek a ponthatárok, de hogy felvették-e az embert, az még nem teljesen (legalábbis néztem ilyen tavalyi fórumot felvin, és ott irkáltak még 31-én, hogy ,,oké, hogy tudjuk a ponthatárokat, de ti kaptatok valami értesítést, hogy felvettek-e vagy nem?") Tehát akkor mikor lehet konkrét dolgokat megtudni? Általában a beiratkozások augusztus végén vannak, nem? Ergo a pótfelvételizők külön iratkoznak be? Később is intézik el nekik a neptunos dolgokat, meg ilyenek? Mert ha felvesznek, de végül ,,késve beérkezett" papírok miatt lemaradok helyekről tárgyfelvételnél, és csak egy rohadt kusza órarendet tudok összedobni, amiben minden ütközik mindennel, vagy esetleg fel se tudok venni egy tárgyat helyhiány miatt, akkor az elég szívás a csúszás miatt, főleg hogy ugye költségtérítéses a pótfelvételizős dolog. Én minort is szeretnék felvenni, ha bekerülök, de félek, hogy már nem lesz hely, mert mondjuk nyáron kellett volna intézkedni ez ügyben stipi-stopi felkiáltással. Szóval nem akarom ellehetetlenítve kezdeni az egyetemet, ezért kérdezem ezeket, szóval ha látná ezt a kérdést pótfelvételivel valaha bejutott egyed, és megosztaná a tapasztalatait, az jó lenne.

Tavaly is mentem egyetemre (nem jött be a szak, otthagytam), ott 28-a volt a beiratkozási dátum, és késtem egy papír leadásával, így két órával később engedte a neptun, hogy elkezdjem felvenni a tárgyakat. Egy ismerősöm is így járt, ő emiatt nem tudott felvenni egy tárgyat, és csúszott volna egy évet, ezért otthagyta, nem akart máris így kezdeni.

Szóval dilemmázok, érdemes-e otthagynom a munkámat (már ha felvesznek, ugye), vagy csak megszívnám az egészet tárgyfelvétel közben.


2012. aug. 1. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocsi,nem olvastam végig,de nyugodj meg,nem fogsz semmiről lemaradni.Nyilván ez senkinek nem lenne előnyös,az egyetemnek sem.

Ha jól emlékszem nekünk szeptember 2.hetében volt a tárgyfelvétel.

2012. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hümm, hát remélem.
2012. aug. 1. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. ÉS nálunk a pótfelvételizők külön, egy későbbi időpontban iratkoztak be.
2012. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!