Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alapképzés mit jelent...

Az alapképzés mit jelent felsőfokú tanulmányokban? Ez is diplomát ad ugye?

Figyelt kérdés
levelezőn szeretnék pótfelvételin jelentkezni, ALK van mellé írva, ebből az A szmomra nem elég világos mit is jelent pontosan!
2012. aug. 2. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

omg


de azért leírom.


van alap meg mesterképzés, mesterre olyan megy, aki alapon eltöltött már pár évet, tehát az 'A' - alap a normál tanulmányokat jelenti, 'M' az Msc, Master, felső, de oda úgy se engedne a rendszer, szerintem

2012. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Felsőoktatási szakképzés is diplomát ad? köszönöm a válaszokat előre is!
2012. aug. 2. 13:33
 3/15 A kérdező kommentje:
Pár évet eltöltöttem, de abból nem lett diploma, mert kicsúsztam a suliból mikor picim született, és most mikor visszaakartam jelentkezni 40 ponttal lett magasabb a ponthatár, újra kellene érettségiznem, hogy visszakerüljek, de ide most nem vesznek fel akkor muszáj lesz!
2012. aug. 2. 13:35
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

azért gáz, h így akarsz jelentkezni...


igen, az alapképzés diplomát ad. emellett (ahogy már előttem írták is) van a mesterképzés (oda csak alapképzéssel lehet menni). valamint még van a felsőfokú szakképzés (ami 2 éves), de ez nem ad diplomát, csak egy végzettséget.

2012. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Felsőoktatási szakképzés is diplomát ad": NEM, az egy másik kategória, azok ált. az OKJ-s képzések, nevezzük egyszerűen tanfolyamnak, papírral a végén.

azért a pótfelvételidet jól gondold át, és olvass utána, mert ha nincsenek meg az alap fogalmak nálad, lehet, hogy hiába jelentkezel.

2012. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ALK rövidítés jelentése:

A - alap

L - levelező

K - költség térítéses


Erre van a felvin tuti valami leírás.

Ugye az első betű a szintet jelöli, lehet A - alap, M - mester, F -felsőfokú (szakképzés).

A második a képzés formája, azaz N - nappali, E - esti, L - levelező.

A harmadik pedig a "fizetési forma", vagyis A - államilag támogatott, K - költségtérítéses, meg ide jött be a részösztöndíjas is talán, erre nem esküszöm meg.

2012. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Helyesbítek a harmadik betűnél az állami nem A, hanem Á.
2012. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
részösztöndíjas is oda tartozik, de azt nem tüntetik fel külön (költségtérítésesek közül az x számú legjobbnak ajánlják fel a részösztöndíjas képzést)
2012. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

kedves 13:36-os válaszoló? miért gáz, hogy így akarok jelentkezni? melyik része? az, hogy gyerek mellett akarok még tanulni, vagy az, hogy kicsúsztam de nem adom fel?

köszönöm a válaszokat mindenkinek, azért kérdeztem, mert nem találtam mindenre választ, és jobbnak láttam itt beírni. szerintem azzal, hogy megpróbálok jelentkezni, nem veszítek semmit, megpróbálom ha sikerül örülök, ha nem akkor készülök érettségire ismét, és addig még tanulok mást. az okj-vel tisztában vagyok, a mesterképzéssel is, de a felsőfokúval bizonytalan voltam, diploma a cél!

2012. aug. 2. 13:57
 10/15 A kérdező kommentje:
találtam egy oldalt ahol minden fent van, köszönöm szépen a válaszokat!
2012. aug. 2. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!