Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, hogyan érdemes...

Egyetemisták, hogyan érdemes összeállítani az órarendet?

Figyelt kérdés

Mi alapján, milyen szempontok szerint állítjátok össze a órarendeteket? Pl. ne kelljen sokszor bejárni, oktató szerint, stb..

Köszi a válaszokat!



2012. aug. 4. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan próbálják meg úgy összerakni, hogy legyen szabad napjuk, amikor nem kell bejárniuk. Mások szeretnek többet aludni, így későbbi időpontokra veszik fel a kurzusokat, de tényleg nem elhanyagolható az oktató sem.


Én személy szerint inkább megpróbálok felvenni mindent a legkorábbi időpontokra, de ez nem mindig jön össze sajna.

2012. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Oktató szerint is persze, meg aszerint is, hogy ha esetleg meg lehet oldani, hogy mondjuk legyen olyan nap, amikor szabad vagy, nincsenek órák. Ha ez nem megoldható, akkor szerintem jobban jársz, ha nagyjából egyenlően osztod el az egy napra jutó óráidat és lehetőség szerint úgy, hogy ne kelljen este 8-kor is még órára menned... egy ebédszünetet se árt beiktatni, és előtte meg utána folyamatosan mondjuk több óra :) Ez persze nem valószínű, hogy minden napra megoldható... de ha a lehetőségek adottak, szerintem ez a legpraktikusabb.

Na meg persze pénteken nem árt figyelembe venni, hogy hogyan tudsz hazajutni, hány órát tudsz aznap bevállalni, hogy nem késd le az utazást.

2012. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legfontosabb, hogy vagy pénteken, vagy hétfőn ne legyen egy órám se, így több időt tudok otthon tölteni, ha hazamegyek. Mivel kolis vagyok így nem zavar, hogy korán kell kelni.
2012. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Nekem az a legfontosabb, hogy csak egy nap legyen órám. Múlt félévben is csak csütörtökön volt órám.
2012. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a stratégiám, hogy vettem egy excel táblát. Beleírtam azokat a tárgyakat, aminél fix az előadás és a gyakorlat. (csak 1-1 időpont van megadva.)

Utána a többit úgy próbáltam berakni, hogy ezekkel ne ütközzön.

Ilyen, hogy csak egy nap legyen órám (?!) vagy szabad péntekem legyen.... Nos ilyenre soha nem hajaztam, mert felesleges volt. Még 2. féléves koromban megtanítottak arra, hogy felesleges is, mert a tanár úgyis teljhatalmú. Nagy nehezen összeraktam az órarendem, nem ütközött semmi, és volt olyan tárgy amiből a rosszabb előadóhoz vettem fel az órát csak ezért.

Erre egyik tárgyon megszólal a tanár, hogy jah, ezentúl csütörtökön 8:00-tól lesz ez az óra mert ő ilyenkor nem fog ráérni. A neptunon még nem írta át de gondolna nem okoz túl nagy gondot akkorra jönni.

Nem baz.d+ csak épp ütközött másikkal. Persze tárgyfelvételnek akkor már vége volt...


Amúgy nagyon kevés tárgyból lehetett variálni, többnyire fix időpontok voltak.

2012. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2012. aug. 4. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ütközőstől kérdezném, hogy hogyan oldottad meg ezt a problémát?
2012. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Addig pakolgattam, amíg összejött a dolog. 8 félév alatt talán 1x max 2x volt ilyen.

Amúgy meg egyikre nem jártam be... Nem tudtam sokmindent tenni.

2012. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az szar:S Akkor azt kövi évben csináltad meg, vagy sikerült a vizsga?
2012. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
És legelső évben is nekünk kell felvenni az órákat? Úgy hallottam, hogy a felsőbb évesek megcsinálják nekünk az 1. félévre. Igaz ez? (én SOTE-s) leszek.
2012. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!