Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz a Pázmány? Felvettek a...

Gáz a Pázmány? Felvettek a PPKE JÁKra és elég sok ismerősömtől hallottam, hogy nem túl nagy dicsőség ha az embert ide veszik fel, merthogy elég új az egyetem stbstb. más is gondolja ezt így?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 23:36
1 2 3
 11/27 webnyelv ***** válasza:

Szerintem gáz a Pázmány, én oda jártam pár évig.

Ha nem jön be neked, legfeljebb átjelentkezel - én is átjelentkeztem, lehetséges. :)

2012. aug. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
11%
a pázmány gyenge mint a harmat
2012. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 67%-os téged kb minden kérdésél megtalálni(én is asszem 67%-on vagyok) és minden egyetemet fikázol. Kíváncsi lennék te hol végeztél? Ilyen nagy pofával eddig max az oviban.
2012. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%

Dehogy gáz!! Csak gratulálok annak, aki ezt mondta, őt valószínű nem vették fel sehova, de ő aztán nagyon képben van a felsőoktatással...

Több ismerősöm jár oda, és nagyon szeretik, én meg a BTK-ra járok, amiről szintén csak jókat tudok mondani.

Mellesleg jogi karon a Pázmányon tanító tanárok közül sokan az eltén is tanítanak, tehát nem rosszabb semmivel az elténél, csak hát oda a neve miatt mennek annyian.

Az új egyetemmel is vitatkoznék, mert régebbi, mint ez elte, csak hát ugye jött az államosítás 1948-ban, ezért csak a rendszerváltoztatás után tudott újraalapulni. De ez már egy másik történet.

2012. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 webnyelv ***** válasza:
75%
Kedves 14-es! Nem tudom, honnan veszed a légből kapott gondolatot, hogy az mondja, hogy gáz a Pázmány, akit nem vettek fel sehova. (Lehet, az egyik előző válaszolónak címezted ezt.) Én másoddiplomás képzésre jártam oda. Előtte a PTE-re jártam, nagyságrendekkel jobb volt. A Pázmány után az ME-re jártam, az is nagyságrendekkel jobb volt. Szerintem nagyon súlyos gondok vannak ebben az intézményben, és általában a katolikus oktatásban és egyházban. (Mellesleg a Vatikán tele van pénzzel, de azért a tanulóktól igyekeznek minél többet lenyúlni, és pl. handoutok kinyomtatására sem futja már a tandíjért cserébe, a jegyzetek kinyomtatásáról nem is beszélve. A PTE-n odaadták a kezünkbe a kinyomtatott segédanyagot, pedig nem fizettünk érte. De ez csak egy csepp a tengerben.)
2012. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"régebbi, mint ez elte"


Jó lenne ha tájékozódnál mielőtt ilyen kijelentéseket teszel!


[link]

[link]


Kimásolok 2 részletet:

ELTE - "Jogelődjét, a Nagyszombati Egyetemet 1635-ben alapította Pázmány Péter esztergomi érsek...."


Pázmány - "A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kara a Pázmány Péter bíboros által 1635-ben Nagyszombatban alapított egyetem Hittudományi Karának, majd 1950-től a Római Katolikus Hittudományi Akadémiának jogutódja"


Az igaz, hogy az ELTE azóta folyamatosan működik a Pázmány pedig nem, de ezek szerint neked hol régebbi?

Egyidős a kettő, illetve a Pázmány az ELTE része volt réges-régen. (A jogelődnek egy kara volt.)

2012. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Jó, akkor neked nem tetszett, maradjunk annyiban.

Amúgy nem az elsőnek címeztem, hanem a kérdező ismerőseinek, akit leszólták.

Az egyházi oktatással szerintem nincs súlyos probléma, sokkal nagyobb probléma van viszont az olyan egyetemekkel, ahol csak a pénzre mennek, és megalázzák a hallgatókat.

A megállapításaim nem légből kapottak, sok ismerősöm jár az eltére, sőt képzeld, még Pécsre is nem egy, és nem sok jót hallottam róla..

De mint már mondtam az egész írásom elején: ízlések és pofonok.

2012. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
73%

16/17

Inkább te te tájékozódhatnál előbb mielőtt leszólsz.

Persze az ELTE ezt fogja írni a saját honlapján, és nem fogja reklámozni, hogy a kommunisták ellopták az egyháztól az egyetemet és így lettek ők...

1635-ben mikor Pázmány bíboros megalapítja a Nagyszombati Egyetemet, akkor teológiai és filozófiai szakokkal indítja el, minden más csak későbbi, tehát ilyen erővel csak a Pázmány Hittudományi Kara mondhatja magát 377 évesnek.

Mindegy, most ezzel nem a mostani eltét akarom bántani, mert nem ők tehetnek erről, hogy így hozta sajnos az akkori politikai helyzet. Viszont bizonyos tekintetben változtathatnának az oktatás szemléletmódján, mert nem minden szakon volt "rendszerváltás".

2012. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
oké, most hogy eljutottunk a jelenkori politikáig megragadnám a szót és megköszönném azoknak a hozzászólását akik a kérdésemre válaszoltak.
2012. aug. 12. 23:37
 20/27 webnyelv ***** válasza:

"sokkal nagyobb probléma van viszont az olyan egyetemekkel, ahol csak a pénzre mennek, és megalázzák a hallgatókat."

A Pázmány pont ilyen. Két másik egyetemmel összehasonlítva is. Nekem legalábbis ilyen tapasztalataim voltak.

2012. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!