Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felsôoktatás koli nélkül is...

A felsôoktatás koli nélkül is nagy "buli"?

Figyelt kérdés
Tudom h a tanulás is fontos de most arról a részrôl ne beszéljünk csak az emberi kapcsolatok részérôl. Szóval ha vki nem kolis akkor is ugyan úgy megvannak a barátai? Megvannak a bulik stb?
2012. aug. 6. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:

szia,

én sosem voltam kolis (hajszál híján lemaradok róla), most kezdem az 5. félévemet. és köszi, megvagyok. megvagyunk! :)

barátok, haverok? persze, vannak.

attól, hogy az ember albérletben lakik, nem kell lemondania a szórakozásról, az emberi társaságról. hozzá kell tennem, hogy én utálom a nagy bulikat, partikat, inkább a kisebb házibulik, 6-8 fős baráti társaságok híve vagyok. de ha kéne, máris össze tudnék fütyülni pár embert, menjünk ugrándozni.


használd ki a lehetőségeket, amik adottak. beszélgess a csoporttársaiddal, sorbanállás közben kezdeményezz (to-n szoktam pofázni mindenféléről, annyiféle embert megismertem már így, hú) stb. ne csak órákon nyisd ki a szád, hanem előtte vagy utána is. :)


éppen ezért érdemes gólyatáborba is elmenni az elején, az kiindulásnak tökéletes, megismersz másokat, aztán rajtuk keresztül még másokat és így tovább.

én abszolút nem panaszkodom, kétnaponta átjön hozzám valaki, együtt főzünk, mászkálunk vagy én megyek át valakihez.

az a lényeg, hogy ne úgy éld meg az albérletet, hogy az egy rossz, sz@r dolog, be kell bújnod a szobába és ki sem dugod az orrod... olyan felfogással, egy kolis sem talál ismerősöket, haverokat, senkit.

2012. aug. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen buli így is. Én is így vagyok, még gólyatáborban sem voltam, és mégis rengeteg barátom/haverom van. Ezt egyébként szerintem embere és személyisége válogatja.
2012. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az emberek elég kis része lakik koliban
2012. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 webnyelv ***** válasza:
63%

Igen, buli az van bőven. Első nap mikor leutaztam egyetemre, pont valami sportnap volt tanítás helyett, ami gyakorlatilag arról szólt, hogy aki akarja, jól leissza magát. (Ezt egy rutinosabb egyetemista mondta, hogy egy az egyben így van.) Én meg, kis naív, azért utaztam oda, hátha be tudok menni egy órára, hát az órák azok elmaradtak azon a napon.


Egyesek az egyetemi éveiket végigbulizzák, végigpiálják, végigszexelik, a vizsgákon meg valahogy átlökik magukat, és mindezt az állam még finanszírozza is a mi pénzünkből. Ha meg felmerül, hogy lesz tandíj, a bulizós fiatal, ha éppen nem másnapos, kivonul tiltakozni, hogy milyen dolog, hogy pénzt akarnak kérni tőle a bulizásért. (Nem általánosítok, itt most csak a bulizós fiatalról írtam. De aki ezt olvassa, biztos nem közéjük tartozik, nehogy véletlenül valaki magára vegye! A "haverok, barátok", normális dolog, nem arról beszéltem.)

2012. aug. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
00:56 Hagyd már ezt a "mi pénzünkből buliznak" dumát, mert elég szánalmas.
2012. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 webnyelv ***** válasza:
67%

OFF: előzőnek

Hát, de ez van, nem? Egyetemen tanulni kéne, ezért támogatja az állam. A sportnapon ingyenesen be lehetett rúgni, a kollégiumban pedig éjfélig megy néha a hangos zene, gyakran az egyetem előtt is, amit valószínűleg nem a kollégisták fizetnek (mert ugye az áram sem ingyen van), akiket hátrányosabb helyzetük miatt vettek fel a kollégiumba, de azért autón érkeznek.

Aki meg tanulni szeretne, a kollégiumban nem igazán tud, mert nagy a lárma. Én ezt személyesen átéltem.

Ezek most csak példák voltak.

2012. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki bekerult allamilag finanszirozott szakra es bent tud maradni nem bukik meg akkor azt csinal amit akar. Ha megbukik akkor vissza kell fizetnie a tandijat.
2012. aug. 7. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!