Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól gondolom ezt az egész...

Jól gondolom ezt az egész tantárgyfelvételi dolgot?

Figyelt kérdés
Szóval egy adott szakon mondjuk van 40 féle tantárgy (fogalmam sincs mennyi csak tippelek) és ezt a 40 tantárgyat kell a 7 félév alatt teljesíteni. Ebből lesz olyan, ami egymásra épül és lesz olyan amit akármikor felvehetek. (általában ha egymásra épül akkor azok hány szemesztert foglalnak magukba? 2-3-4-5-6-7?)

2012. aug. 6. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Jól gondolod, de ne agyalj ezen ennyit. Minimális a szabadságod, mintatantervet kell követni ha időre végezni szeretnél az egyetemmel.
2012. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Igen jól gondolod. Szerintem jobb tartani az ajánlott féléveket, mert biztos nem hibázol másrészt az elég rossz lenne ha utolsó félévben a szakdolgozat mellett és az ajánlott félév tantárgyai mellett még plusz 5 tantárgyad lenne.

Bármennyi lehet lehet 2,3,4 féléves is. Ezek általában ilyenek, hogy matek I. matek II. matek III.

2012. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szeretném majd követni az ajánlott menetet csak azért kérdeztem, hogy biztos legyek benne.

Akkor kb ez a rendszer segíthet embereknek abban, hogy egyszerre kétszakot is végezzenek igaz? (én nem akarok csak érdekel:D) Mert így tudnak koncentrálni először az egyikre majd a másikra.

2012. aug. 6. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

"Akkor kb ez a rendszer segíthet embereknek abban, hogy egyszerre kétszakot is végezzenek igaz? "


Nem, egyáltalán nem segíthet.


Az egész kreditrendszer egy hatalmas parasztvakítás. A hallgató szempontjából egyetlen előnye van, ha megbukik egy tárgyból, akkor ugyan ugyanúgy csúszik, mint a kredit rendszer előtt csúszott volna, csak mivel a többit nem kell újra csinálnia, marad a végén egy-egy laza féléve, amit szakmai gyakorlatra használhat.

2012. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ennél jobban nem is tudnék nem egyetérteni.


De igen segíthet két szak végzésében, mivel magadnak rakod össze az órarended és ha szerencséd van minimális átfedésekkel meg tudod csinálni.


Ha megbuksz nem feltétlenül csúszol, pont ez a lényege. Ellenben ha a régi rendszerben buktál évet kellett ismételned, itt szó sincsen erről.


És a kreditrendszernek csomó előnye van. Én például külföldön tanultam fél évig, és a kint elvégzett tárgyakat a krediteknek megfelelően itthon elfogadták.

2012. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nektek nem épülnek egymásra a tárgyak? Nálunk ha 1 tárgy nem sikerül, akövetkező félévben másik 7-et nem tudsz felvenni és így tovább
2012. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De igen segíthet két szak végzésében, mivel magadnak rakod össze az órarended és ha szerencséd van minimális átfedésekkel meg tudod csinálni."


A gyakorlatban az emberek többsége annak is örül, ha egy szaknak az órarendjét össze tudja állítani minimális átfedésekkel. Nekem anno második félévben, úgy hogy elsőben mindenem megvolt, hármas tárgyütközésem is volt, amit végül nem is tudtam megoldani, holott csak a kötelező tárgyakat vettem fel. Még hogy másik szakkal együtt minimális átfedésekkel...


"Ha megbuksz nem feltétlenül csúszol, pont ez a lényege. Ellenben ha a régi rendszerben buktál évet kellett ismételned, itt szó sincsen erről."


A gyakorlatban viszont a szórótárgyakra épül a tanterv gerince, így ha ezekből buksz, csúszol. A töltelék tárgyak meg nem nehezek.


"Én például külföldön tanultam fél évig, és a kint elvégzett tárgyakat a krediteknek megfelelően itthon elfogadták."


Már ahol elfogadják. De a gerincet alkotó tárgyakra úgysem fogadnak el külföldi tárgyat, így mindenképpen csúszás egy Erasmus.


Egyébként még szakpáros tanárképzés idején, mikor bevezették a kreditrendszert, belső forrásból hallottam, hogy az volt a fő indok, hogy már nem tudták központilag kiadni ütközésmentesen az órarendeket, így hát inkább rábízták a hallgatókra a lehetetlent. Vicces, mert ezt egyesek még lehetőségként, szabadságként fogják fel eközben...

2012. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!