Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új felsőoktatási törvény a...

Az új felsőoktatási törvény a már felsőoktatásban tanulókra is vonatkozik?

Figyelt kérdés
megszűnt a hallgatói jogviszonyom (abszolváltam),de a záróvizsgákkal küzdöm, az új törvény záróvizsgákra vonatkozó része rám is vonatkozik van korlát a záróvizsga letételére év vagy alkalom

2012. aug. 8. 13:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
az lehet hogy átmeneti rendelkezések miatt még rám nem vonatkozik?
2012. aug. 8. 16:57
 12/16 A kérdező kommentje:

(5) Azok a hallgatók, akik tanulmányaikat 2006. szeptember 1-je előtt kezdték meg, de tanulmányaikat – a tanulmányi és vizsgarendben meghatározott átmeneti rendelkezések figyelembevételével – az 1993. évi felsőoktatásról szóló törvény rendelkezései szerint nem fejezik be, a tanulmányok és vizsgák beszámítási rendje szerint e törvény rendelkezései alapján folytathatják tanulmányaikat.


ez mit jelent? én sem fejeztem be a tanulmányaimat?

2012. aug. 8. 17:34
 13/16 anonim ***** válasza:
Figyi ha te most egyetemre jársz akkor rád nem vonatkozik az új hallgatói szerződés. Az egészet felmenő rendszerbe csinálják, nem visszamenőleg.
2012. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Andizsuzsi ***** válasza:

Előző válaszoló! Annak, amit a kérdező kérdezett, semmi köze a hallgatói szerződéshez. A Felsőoktatási Törvény pedig mindenkire vonatkozik, aki a felsőoktatásban tanul, csak az a kérdés, hogy melyik passzusa vonatkozik a kérdezőre.


Kedves kérdező!

Szerintem erre legjobb, ha rákérdezel az iskoládban.

2012. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
ők sem tudják ez a baj! már kérdeztem
2012. aug. 8. 20:03
 16/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Na az remek! Akkor csak bízni tudsz benne, hogy engednek "kimenni". Logikusan átgondolva nem lehet rátok is alkalmazni, de sok logikátlanság van az új törvényben. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Mindenesetre próbálj arra hivatkozni, hogy a 2006 előtt kezdetteknek az akkori jogszabálynak megfelelően van lehetőségük befejezni a képzést.
2012. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!