Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 2 hónap alatt napi 4 óra...

Ha 2 hónap alatt napi 4 óra tanulással eljutottam az angol alapfokig a nulláról, akkor ehhez hasonló tempóba körülbelül mikor juthatok el a középfokig?

Figyelt kérdés
Szerintem van érzékem hozzá. Az elején mikor belevágtam semmi kedvem nem volt, 1-2 nap után hagyni akartam az egészet, de egyik ismerősöm mondta hogy az első 2 hetet tanuljam végig és utána már jobb lesz, és tényleg, szinte már-már szerettem az angollal foglalkozni, pedig elég lusta gyerek voltam az iskolába:) Ja és nyelvtanár nélkül, megvettem Szalai Nóri: 5 perc angol könyvet, abból tanultam és még a neten amit épp találtam itt-ott.
2012. márc. 19. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
még 4-5 hónap kb.
2012. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Angolból az eleje viszonylag gördülékenyen megy, így sokaknak elég 2-3 hónap intenzív tanulás az alapfokhoz és az alapokhoz. A középfokú tudás, követelmény erre épül rá. Itt már kell a változatos szókincs, szinte az összes igeidő, aktív-passzív, reported speach és a többi. Nem beszélve a magnó értésről...


Szerintem is kb dupla ennyi idő alatt el tudsz jutni a középfok küszöbéig, megpróbálhatod már a nyelvvizsgát. Ha megmarad a tudás igazán szerencsésnek mondhatod magad :P

2012. márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy az alapfok mit jelent, ha a B1-es szintet onnan a B2 már nincs messze. Ha meg csak az alapokat, akkor az még odébb van.


Inkább azt mondanám, hogy középfokú tudáshoz (vagy vizsgához), kell tudni minimum a leggyakoribb 2000 angol szót (neten lehet találni ilyen listákat), méghozzá elég jól. (Ebbe nem nagyon vannak benne a színek, hétköznapi tárgyak nevei meg még jópár alap dolog, de azokat elvileg már tudod) 2000 a minimum, de valószínű jobban jársz 3000-el.

Szerintem mire eléri valaki ezt a szókincset, aközben a nyelvtan meg lehet tanulni szép folyamatosan.


Persze ezeket jól kell tudni, amihez muszáj néha fogalmazásokat írni, beszélni valakihez angolul, és gyakorolni a hallott szöveg értést mondjuk filmekkel.

2012. márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!