Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet valaki angoltanár...

Lehet valaki angoltanár anélkül, hogy anglisztikát végez?

Figyelt kérdés
Van más lehetőség, vagy csak így taníthat valaki angolt?

2012. aug. 11. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Magántanárként taníthatsz diploma nélkül.
2012. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 webnyelv ***** válasza:
100%

# 1/1 Időpont 08-11 18:51

Ez igaz, de ez inkább csak kontárkodás. Nem tudom, mit képzel magáról, aki anglisztika nélkül és tanári végzettség nélkül magántanárkodik, de el van szállva magától, az biztos.

Bár manapság sok minden lehet. Hallottam, olyanról, hogy általános iskolában olyanok tanítóskodtak, akiknek érettségijük sincs, ill. olyan tanított németet, akinek középfokú nyelvvizsgája volt. Szóval akinek van ismerőse, annak minden lehetséges. Hogy nem ért hozzá, az mindegy.

2012. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs anglisztikám és mégis angolt tanítok - amerikanisztikám van ;)
2012. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:

# 3/3 Időpont ma 18:31 Amerikanisztikával is tanítsd csak nyugodtan! :D: )


Ja, kérdező kérdésére visszatérve, van még egy lehetőség, ami nem tudom, milyen helyeken hatalmaz fel a tanításra: ha az anglisztikát felveszed minorként, utána bizonyos egyetemeken még egy év az angol nyelvtanári. Ez nyilván nem olyan, mint az anglisztika BA vagy MA, de valamire csak jó lehet. Legalábbis ahol én végeztem, ott németből van ilyen lehetőség. Gondolom, angolból is van és nem csak ott, ahol én végeztem.

2012. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:
Merthogy valami ilyesmi kerül be minor szak elvégzésekor a diplomába a minor szakról: X szakon a nyelvtanári képesítéshez szükséges Y kredites alap modult elsajátította. Szóval a minor szak bizonyos alapot ad, hogy az adott szakból nyelvtanár legyél, és ha azt folytatod, pl. német vagy angol nyelvtanár lehetsz.
2012. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 7. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!