Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középfokú nyelvtudással...

Középfokú nyelvtudással anglisztikán?

Figyelt kérdés
A nyelv megértésével nincs gond, viszont a beszéd nem a legerősebb. Ilyen nyelvtudással el lehet boldogulni?

2012. aug. 11. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem, mert én öt év kihagyás után megyek most anglisztikára :),mármint azóta nem tanulom a nyelvet, nem is használom, csak internetezésnél. Egyik barátom ott van, és ő azt mondta, ne aggódjak.
2012. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy inkább azoknak ajánlják, akik felsőfokú nyelvvizsgájuk van, vagy legalábbis közel állnak hozzá. Nem tudom bele merjek-e vágni, bírni fogom-e.
2012. aug. 11. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
neeee aggódj :))))) az anglisztika első éve ismétlés szinte és felzárkóztatás, sokan vágunk neki középszintű tudással. nem azzal van a baj hogy a szókincsed nem elég bő hanem pl a szövegek megértése, az hogy minden angolul folyik, inkább ez lehet a gond. inkább mondanám, hogy az van előnyben, aki (bármilyen nyelvű) kéttanból érkezik. de hidd el hamar meg lehet szokni, 1-2 hét és rááll az agyad az angolra. én is középpel vágok neki idén anglisztikának az ELTÉN, mondjuk én előtte 5 évig kéttanos voltam németből, így nem lesz nagy nehézség szerintem :)
2012. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán menni fog, én angol nyelvű gazdasági szakra mentem középfokú nyelvtudással és nem voltam egyedül ezzel. Én sokat szótáraztam az elején meg sok mindent nem érettem így oda se figyeltem előadásokon, de félév végére kialakult, hgoy minden angolul van, az angolom is sokat fejlődött azóta :)
2012. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok! Olvasgattam a fórumot, és kíváncsi lennék, hogy mi lett veletek így 1 év múlva? :) mármint én is rengeteget agyaltam az anglisztika szakon, de inamba szállt a bátorság. Most újra felvételiztem, és az anglisztika minoron vacilálok. Szintén 1 középfokú nyelvvizsgám van, sajna az utóbbi 1-1,5 évben keveset sikerült angolul beszélnem, így kicsit kiestem a gyakorlatból.. Remélem válaszoltok! :)
2013. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!