Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakról vélemény?...

Pszichológia szakról vélemény? (ELTE, PTE, PPKE)

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nahh látom megint elkezdtek válaszolgatni az okosok.
2012. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudnád, már minden büfészak. Igazából nem is tudják, mit jelent ez a szó, de csak használkák... csak azt nem fogják fel, hogy pl. pszichológusokból egyértelműen szükség lesz mindig is, más kérdés, hogy önhibájukon kívül nincs munkájuk, de erről az állam tehet.


Kérdező: a fenti egyetemek közül a Pázmány nyújtja a legszínvonalasabb képzést. (egyébként a Károlit ajánlanám) Az ELTE jó egyetem, de pszichológus-képzése híresen rossz. A Pécsi képzésről nem hallottam még. (talán ez is jelenthet valamit, de inkább nem formálnék véleményt)

2012. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A károli egy szar.
2012. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A károli egy szar."


- És ezt mi alapján mondod?

2012. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a Pázmányt mondanám. Jókat hallottam róla, szemben az ELTE-vel. A Károliról és a PTE-ről nem tudok sokat.
2012. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a Pázmányra jártam, szerintem tök jó, de mivel alapképzés, ezért ne várj túl sokat, mert akárhová is mész, az eleje csak a magolásokról szól. Gyakorlatra ne sokra számíts, de ez mindegyik sulira igaz. Csak sokan azért hagyták félbe, mert nem voltak elég kitartóak a jó részekig, meg könnyebbre és másra számítottak. Mesterképzésen már jobb, most a SZTE-re járok, mert itt volt olyan képzés, ami tetszett. Van Károlis csoporttársam, de mindketten azt mondták, hogy nagyon szívatósak, és másikat kellett volna választaniuk. Az ELTE-ről pedig annyit, hogy tényleg nem jó már a képzésük, legalábbis az alap, mert egy csomó jó tanár átment a Pázmányra tanítani inkább. PTE? Nem rossz, nincs vele baj, sőt. Jókat lehet róla hallani. De Szegedet is tudom ajánlani. Debrecenbe viszont ne menj.
2012. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én eltés vagyok, és szerintem nagyon jó. ahhoz képest, hogy egyetem, nem nehéz, de ez a többi pszichóra is vonatkozik az országban (szegedieket, károlisokat ismerek), 3-ast simán el lehet érni minimális tanulással, feltéve hogy megvan a megfelelő iq szint. legalábbis elsőben, a későbbiekben gondolom nehezebb lesz. szerintem igenis színvonalas az oktatás, rengeteg vendégelőadónk van, színesek az órák, és a legtöbb tanárt élvezet hallgatni (Mérő László órái és maga az ember is zseniális).
2012. dec. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy gimnáziumi osztály társam ment ELTE pszichológiára és teljesen ki volt borulva tőle, hogy milyen színvonaltalan. Inkább elment külföldre tanulni. Én egy ideig jártam Elte művszerv.- pedagógia szakra, így nekem is volt pszichó órám, pszichósokkal együtt. Nevetséges volt. Csak az Eltéről tudok 1. kézből információt mondani, a többiről semmit sem tudok.
2013. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a Pázmányt ne, iszonyatos.. mindenki utálja szinte, aki oda jár.
2016. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!